Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі дітей, хворих на ДЦП, лікують за допомогою іпотерапії

22.03.2019
У Житомирі дітей, хворих на ДЦП, лікують за допомогою іпотерапії

Сьогодні, 22 березня, одна із депутатських фракцій Корольовської районної ради міста Житомира забезпечила абонементами на 2 курси іпотерапії 15 маленьких житомирян, які мають ДЦП. Один курс передбачає 8 занять. Іпотерапія – це комплекс фізичних вправ на спеціально навченому коневі. Комплекс вправ спрямований на емоціональну та фізичну реабілітацію хворих.

Третій рік поспіль територія технологічного факультету Житомирського національного агроекологічного університету перетворилась на територію свята, радощів та сюрпризів! Дітям провели заняття з іпотерапії, а також влаштували розваги для малечі: мильні бульбашки, казкові аніматори, конкурси.

Голова фракції Артем Ражев розповів про важливість таких заходів: «Завдяки ініціативі міського голови Сергія Сухомлина та підтримки депутатського корпусу, для Корольовської ради було виділено кошти на виконання депутатських повноважень. Вже третій рік поспіль наша депутатська фракція прийняла рішення про те, що кошти виділені для виконання депутатських повноважень ми направимо на лікування дітей шляхом проведення іпотерапії. Наша мета-зробити такі заходи щорічними. Таким чином, в першу чергу, ми робимо свій вклад в дітей, яких потрібно оздоровлювати та лікувати, щоб в майбутньому мати здорову націю».

Батькам діток вручили сертифікати на проходження 2-х курсів іпотерапії. Тобто, кожен, хто отримав сертифікат, пройде 16 занять. За клопотанням депутатів фракції з бюджету Корольовської районної ради на ці потреби перераховано 32 000 гривень.

Директор центру іпотерапії Олеся Марчук розповіла, яким чином лікують дітей та наскільки подібні курси терапії ефективні.

«Основні діагнози дітей -це аутизм, ДЦП, психомовні порушення, порушення постави, гіперактивність та затримка психо-мовного розвитку. Курс і особливості роботи підбираються під кожну дитину індивідуально, в середньому курси тривають три місяці. Дітки, які відвідують нас вже декілька років, мають значні покращення», - зазначила Олеся Марчук, директор центру іпотерапії.