Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Делегація з Фінляндії відвідала Житомир

09.04.2019
Делегація з Фінляндії відвідала Житомир

Сьогодні, 9 квітня, Житомирський міський голова Сергій Сухомлин зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом Фінляндії в Україні Юхою Віртаненом разом з головою Житомирської ОДА Ігорем Гундичем, а також представниками компаній з фінським капіталом.

«В першу чергу хочу подякувати, Фінляндії за фонд НЕФКО, тому що з даним фондом ми реалізуємо декілька проектів на території міста Житомира: утеплення шкіл та садочків; заміна освітлення на світлодіодне. Житомир зараз співпрацює зі світовим банком по модернізації водоканалу,  з європейським банком реконструкцій та розвитку по оновленню комунального автопарку. Тільки за останні декілька років, кредитних ресурсів ми залучили на 120 млн. євро, з них 25 млн. це тільки грантові ресурси, - зауважив Сергій Сухомлин.

За словами Юхи Віртанена, Фінляндія зараз підтримує Нову українську школу – 6 млн. євро на 4 роки. Також важливим напрямком співпраці є підтримка проектів з енергозбереження, зокрема, через фонд НЕФКО, з яким співпрацює і місто Житомир у напрямку модернізації дошкільних навчальних закладів.

 Учасники зустрічі обговорили шляхи подальшої співпраці.

 Представники компаній «Oріон Фарма» (фармацевтична компанія) та ТОВ «Карготек Україна» (постачання обладнання для вантажівок) розповіли про можливі спільні проекти на території міста та області.

 За результатами зустрічі найближчим часом відбудеться міні-форум з представниками фінських компаній, аби розглянути їхні пропозиції, надати їм інформацію про можливі напрямки співпраці з Житомирщиною.