Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Сергій Сухомлин закликав житомирян приймати у родини волонтерів Корпусу Миру

17.04.2019
Сергій Сухомлин закликав житомирян приймати у родини волонтерів Корпусу Миру

17 квітня Житомирський міський голова  Сергій Сухомлин зустрівся з представниками Корпусу Миру в Україні, щоб обговорити плани на подальшу співпрацю у 2019 році. 

На початку зустрічі директор Корпусу Миру США в Україні Майкл Кетовер подякував міському голові та житомирській команді за постійну підтримку. Він також зазначив, що група волонтерів, яка працювала у Житомирі минулого року, була однією з найбільших груп Корпусу миру у всьому світі.

«Ми дуже цінуємо наше партнерство. Торік ми дуже переймалися, як знайти приймаючі родини для наших волонтерів. І саме ваша команда доклала всіх зусиль, щоби нам допомогти. Ті волонтери, які закінчили роботу у Житомирі і пороз’їжджалися по інших містах, повертаються сюди, щоб провести вихідні зі своїми сім’ями, бо у них склалися дуже гарні стосунки. Такі стосунки, насправді, і є основою роботи Корпусу миру. Ми дуже вдячні за вашу підтримку», – сказав директор Корпусу Миру США в Україні Майкл Кетовер.

У свою чергу, міський голова подякував представникам Корпусу Миру за ті проекти, над якими вони працювали раніше, та запевнив, що у Житомирі прагнуть розширювати цю співпрацю в майбутньому.

Він також наголосив на важливості місії Корпусу миру і закликав житомирян приймати у родини волонтерів, які приїдуть восени.

«Такий обмін досвідом, вивчення цінностей, налагодження стосунків між людьми, які живуть у різних кутках світу, все це дуже корисно. Це змінює свідомість людей. Зараз ми плануємо роботу на цей рік і паралельно шукаємо родини, які готові прийняти волонтерів. Тому, якщо хтось із жителів міста хоче підтягнути свій рівень англійської, а також показати фірмову житомирську гостинність, то він має таку можливість», – зазначив Сергій Сухомлин.

Принагідно міського голову запросили на церемонію з нагоди прийняття присяги волонтерами Корпусу миру, яка відбудеться у жовтні 2019 року.

Проживання волонтерiв Корпусу Миру в українських родинах є одним з найцiннiших аспектiв пiдготовчої програми.  Оскільки, це сприяє  кращому вивченню української мови та культури, а також дає змогу українцям дізнатися більше про американців та їх культуру.

Критерії відбору сімей для проживання слухачів підготовчої програми:

  • Необхідно виділити  волонтеру окрему, непрохідну кімнату в будинку чи квартирі. Кімната має закриватися з середини. В кімнаті повинні бути ліжко, шафа, письмовий стіл, стілець.
  • Сім’я забезпечує волонтера ключами від помешкання.
  • Це люди, які мають час, щоб проводити його з волонтером, надавати йому/їй допомогу у вивченні мови та адаптуванні до української культури.
  • Бажано, щоб в сім’ї ніхто не говорив англійською мовою вільно, крім дітей, що вивчають англійську мову в школі.
  • Сім’я пере постільну білизну та рушники раз на тиждень (власні речі волонтер пере сам).
  • Сім’я підтримує постійний контакт з вчителем мови та координатором з технічної програми, проживатимуть у вашому місті/селищі/селі,  бере участь у зборах та інших спільних заходах.
  • Сім’я надає сніданок та вечерю щодня; в суботу та неділю – сніданок, обід та вечерю. Сім’я не змінює свій раціон харчування і не готує волонтеру окремо. Витрати на їжу відшкодовуються. Також частково відшкодовуються витрати на електроенергію. Загальна сума відшкодування - 3000 гривень за повний місяць. Відшкодування не оподатковується, виплачується наперед, один раз на місяць.

За додатковою інформацією звертайтеся за телефоном: 073-28-29-241 (координатор підготовчої програми  Світлана Середа).

Нагадаємо, 25 жовтня 2018 року Житомирський міський голова Сергій Сухомлин відвідав столицю, де взяв участь в урочистостях з нагоди прийняття присяги волонтерами Корпусу миру, які протягом двох місяців проходили стажування у місті Житомирі та Житомирській області.