Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Як пройшли перші два тижні GENDER MONTH у Житомирі?

25.04.2019
Як пройшли перші два тижні GENDER MONTH у Житомирі?

Студенти англійською обговорюють роль жінки та чоловіка в суспільстві, поліцейські переглядають ролики щодо теми сексуальних домагань на роботі та домашнього насильства, школярі грають в “Показуху”, волонтери аналізують ЗМІ та рекламу в місті  і все це в рамках GENDER MONTH "Житомир – місто рівних можливостей", який організовує депутатка Житомирської міської ради Ірина Ярмоленко спільно з iHUB.

День 1. 11 квітня організатори місячника взяла участь у представленні Статуту міста. Раом із Світланою Євченко внесли правки та презентували їх під час круглого столу. Нині головний документ міста буде гендерно чутливим: з’явився пункт про взаємоповагу, рівність можливостей жінок та чоловіків, а бюджетна політика буде формуватися на основі гендерно-орієнтованого підходу.

День 2. 12 квітня поліцейська омбудсменка Вікторія Корсакова провела тренінг «Формування гендерної культури в органах Нацполіції». Зачепив приклад з життя: один з поліцейських військовослужбовцю-жінці сказав не ходити по клубах, а сидіти вдома – варити борщі, тоді б ніхто не викрав у неї її речі. Не годиться вдаватися до емоцій. Було службове розслідування....
Команда Gender Month покомунікували з керівником центру підготовки поліцейських Максимом Каптенко та домовилася про заходи в рамках проекту та підсумкової панелі 18 травня в Дні Європи.

День 3. 13 квітня кілька десятків студентів навчального центру Win Win різного віку та статусу взяли участь в розмовних курсах, обговоренні спічу TEDx, брейн-рингах та ін. Учитель з Великої Британії Пола Леу провів лекцію про дискримінацію (її існує 15 видів). Він буде мати вітальне слово на урочистій панелі проекту 18 травня. У групах під час обговорення звучало багато стереотипних фраз, на кшталт: «На посаді юриста більшість роботодавців хочуть бачити саме чоловіка», «Жінки більш емоційні», один з чоловіків навіть зізнався, що його “дискримінує дружина, бо коли він втомлений – пропонує виконувати домашню працю…” Організатори зазначають, що проводять GENDER MONTH, щоб проявів дискримінації та нерівних можливостей було менше.

День 5 та 7. 15 квітня відбулися воркшопи для школярів ліцею 25. Майбутнє покоління вже завтра визначатиме вектор розвитку країни. Заняття з практичними вправами для старшокласників мало назву "Ми різні – ми рівні" і базувалося на матеріалах однойменного підручника ООН. Уроки будуть проведені ще в кількох школах та лекції в двох університетах міста. Протягом місяця напрацюємо бачення підлітків та студентства до таких тем, як домашнє насильство і його попередження, розподіл домашньої праці, поговоримо і про бажання швидко організованого гарного життя та загроз з торгівлею людьми. Дізнаємося як молодь реагує на різноманітну сексистську рекламу в місті та як журналісти пишуть свої інформаційні повідомлення.

День 10 . Встановлювали лави в дворах Житомира. У тарифах побудинкового обслуговування не закладено встановлення ні лав, ні дитячих майданчиків. Що це означає для жінок, які з пакунками повертаються із забитих маршруток? Що навіть, аби дістати ключі для вхідних дверей з сумки - ніде (крім землі) поставити речі. Або що це означає для бабусь (дідусів) чи молодих мам і тат з дітьми? Вони не можуть спуститися і знайти місце, де недалечко від будинку посидіти на свіжому повітрі.

Частина мешканців, які проти встановлення будь-чого в дворах нарікає на гамір та сміття.
Організатори мають надію, що такі проекти як «Житомир – місто рівних можливостей» допоможуть нам чути одне одного та піднімати рівень культури та свідомості.

День 11. Інституту Креативних Інновацій давав практичні поради, як взаємодіяти і залучати пресу, а ще боротися за свої права. Понад 20 жінок Житомира пішли діяти як справжні агенти змін рівних можливостей. Як бонус, підняли тему про працевлаштування. Це актуально кожному та кожній. Ми переглянули креативну соціальну рекламу про демонів під час працевлаштування і стереотипи.

Урочисте закриття GENDER MONTH та проведення підсумкової дискусійної панелі відбудеться 18 травня під час Днів Європи в Житомирі.

Серед партнерів проекту iHUB, Інститут Креативних Інновацій, Житомирська Міська Рада, проект Інтегрований розвиток міст (GIZ), Рупор Житомира, WOMO, WinWin Educational Center, City Council Women’s European Assembly та багато інших колег.

Прес-служба Ірини Ярмоленко