Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Ірина Ярмоленко представила стратегію розвитку Житомира в сфері рівних можливостей на міжнародній конференції у КМДА

25.04.2019
Ірина Ярмоленко представила стратегію розвитку Житомира в сфері рівних можливостей на міжнародній конференції у КМДА

23 – 24 квітня у Києві відбулася українсько-франко-польська конференція «Стратегія розвитку Східного партнерства 2020». Депутатка Житомирської міської ради презентувала новий гендерно орієнтований Статут (прийнятий за день до цього)  та поділилася досвідом із впровадження Хартії рівності. Також розповіла, яке місце у цьому процесі займає GENDER MONTH.

Конференція мала на меті реалізацію Меморандуму про взаєморозуміння між Асоціацією міст України, Французькою асоціацією Ради європейських муніципалітетів та регіонів, Асоціацією польських міст та була організована Асоціацією міст України, Французькою асоціацією Ради європейських муніципалітетів, Міністерством закордонних справ Франції, Асоціацією польських міст та проектом PLATFORMA у співпраці з Посольством Франції в Україні.

Регламент складався кількох круглих столів – «Екологія, клімат і енергія», «Децентралізація та місцеве самоврядування» та теми про економічне зрозстання і політику рівних можливостей на місцях. Серед спікерів були муніципальні радники з Франції, Антуан Гобер, мер міста Капаклія, що у Молдові, радник Магдебургу Сьорен Хьорст, голова Комітету місцевого самоврядування та регіональної політики Сейму Республіка Польща Анджей Макієвський, міський голова Києва Віталій Кличко, модерували заходи виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан та Світлана Грищенко з офісу Рад Європи в Україні та інші.

Ірина Ярмоленко розповіла про досягнення Житомира в реалізації теми рівних можливостей та про впровадження гендерних компонентів у Статут міста, стратегію міста, в посадові інструкції та в лобіз впровадження окремої посадової особи щодо цього питання.

«Житомир став другим містом в Україні, яке прийняло Хартію рівності, і яку ми згодом мотивували прийняти інші міста. Це чудовий декларативний інструмент, який згодом дозволив робити багато практичних кроків. Необхідно було розробити план подальших дій. Ми вже прийняли концепцію розвитку 2020 – 2025 «Житомир – місто рівних можливостей». Учора ми прийняли новий статут міста, унікальний, бомістить гендерно-орієнтовані компоненти.  бюджетуванні, з’явився пункт про взаємоповагу, рівність можливостей жінок та чоловіків тощо. Окрім того зараз активно ведеться просвітницька кампанія серед населення. Я разом з iHUB організовую GENDER MONTH – фестиваль, який покликаний змінити ментальні звички населення щодо теми рівних можливостей, та включає лекції в школах, вишах, бізнес-конференції, кінопокази, арт-покази, комунікацію з військовими та поліцейськими, підсумкова дискусійна панель», – розповідає Ірина Ярмоленко.

Також Житомирський регіон представляли міський голова м. Бердичева Василь Мазур, селищний голова смт. Ружина Віталій Жарський, які з французькими колегами спілкувалися щодо постаті О.Бальзака.

До слова, 14 – 15 березня Ірина Ярмоленко виступила як ключова спікерка на Конгресі ради Європи щодо впровадження гендерної політики на місцевому рівні.

Прес-служба Ірини Ярмоленко