Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Центральна дитяча міська лікарня отримала вакцину КПК

23.06.2017
Центральна дитяча міська лікарня отримала вакцину КПК

Центральна дитяча міська лікарня на цьому тижні отримала вакцину КПК.

Управління охорони здоровя радить тим батькам, в яких дитина ще не отримала щеплення проти кору, звернутися до дитячого медичного закладу за місцем проживання.

Кір – небезпечне вірусне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом. Вірус попадає в організм через слизові оболонки верхніх дихальних шляхів і око від хворої кіром людини, яка поширює його при диханні, розмові, чханні і кашлі.

За останні 15 років зріст захворювання в Україні спостерігався тричі – у 2001, 2006 та 2012 роках. У ці роки захворюваність зростала у десятки і сотні разів. Зокрема, у 2012 році захворіли близько 13 тисяч людей.

За даними МОЗ України цього року 735 людей із 15 регіонів захворіли на кір. Більшість із них – діти. Ріст захворюваності насамперед пов’язаний із низьким рівнем вакцинації. У 2016 році лише 45% дітей в Україні зробили щеплення від кору.

Повторну дозу вакцини отримали лише 30% дітей. 

Будь-яка людина з гарячкою та висипом  на шкірі і принаймні з одним з таких трьох симптомів: кашель, нежить, кон'юнктивіт - повинна бути оглянута лікарем.

В Україні є комплексна вакцина від кору, паротиту і краснухи (КПК). Вона безпечна, ефективна, і забезпечує тривалий захист. Для найкращого захисту дитина повинна отримати дві дози КПК вакцини.

Для того, щоб попередити захворювання і уникнути ускладнень, проконсультуйтеся зі своїм лікарем щодо вакцинації.

                                                                                 Управління охорони здоров’я