Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Обережно, кліщі!!!

23.06.2017
Обережно, кліщі!!!

Сезонна активність кліщів спостерігається з березня по листопад. Укуси кліщів загрожують людині такими хворобами, як іксодовий кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), кліщовий вірусний енцефаліт.

Що робити, щоб не допустити укусу кліща?

Під час прогулянок на природі покривайте голову головним убором і одягайте світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла (в ньому легше буде помітити кліщів).

Кожні 2 години прогулянки оглядайте себе і своїх супутників, аби виявити кліщів. Місце для привалів на природі звільніть від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м.

Коли повернетесь додому, відразу змініть і ретельно огляньте одяг, виперіть та випрасуйте його.  Ще раз ретельно обстежте ділянки тіла, особливо покриті волоссям.

Якщо разом з вами на природі перебувала тварина, її теж потрібно оглянути до того, як впустити в квартиру.

Використовуйте для захисту від кліщів спеціальні ефективні засоби – аерозолі, які відлякують кліщів (препарати, що містять репеленти ДЕТА або акреп, випускаються в аерозольній упаковці).

Що робити, якщо кліщ присмоктався?

Якщо ви виявили кліща на шкірі, негайно зверніться до найближчого травмпункту:

для дорослих травмпункти є у стаціонарах ЦМЛ №1 (вул.. В.Бердичівська,70) та ЦМЛ №2 (вул. Романа Шухевича,2а);

для дітей травмпункт у стаціонарі Житомирської обласної дитячої лікарні (Житомирський р-н, с. Станишівка, Сквирське шосе, 6).

Якщо це неможливо, видаліть його самостійно: змастіть кліща олією (але не заливайте), повільно витягніть разом із хоботком, розхитуючи його пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини. Після видалення кліща змастіть ранку розчином йоду або спиртом. Якщо хоботок залишився, його видаляють стерильною голкою. Після видалення ретельно вимийте руки з милом, а кліща спаліть. Упродовж двох тижнів щоденно замірюйте температуру тіла,  в разі її підвищення чи виникнення почервоніння на шкірі – зверніться до лікаря!

Довідково: Першим проявом хвороби Лайма є почервоніння на місці присмоктування кліща, ломота у всьому тілі, головний біль, млявість затверділість м’язів шиї. Якщо не провести лікування на ранній стадії, хвороба може призвести до ураження різних органів: шкіри, суглобів, м’язів, нервової і серцево-судинної системи,   та навіть до інвалідності.

Управління охорони здоров’я