Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі до Дня матері відбулося святкове дійство

06.05.2019

Сьогодні, 6 травня, Житомирський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з управлінням у справах сім’ї,  молоді та спорту в Житомирській обласній філармонії імені Святослава Ріхтера організували святкову програму до Дня матері.

Привітала присутніх секретар Житомирської міської ради Наталія Чиж.

«Мама - найголовніше слово в житті кожного.... добро, турбота, ласка, домашній затишок - все поєднано у цьому слові. На долю жінки випадає значно більше перевантажень, ніж на долю чоловіка. Можливо, саме тому природа створила жінку значно витривалішою. Вітаю вас з цим прекрасним весняним святом. Бажаю сил, мудрості та здоров’я », - сказала Наталія Чиж.

Усім запрошеним на свято в холі філармонії діти дарували квіти та вітальні листівки до Дня матері. У свою чергу, музичні колективи Житомирського  військового інституту імені С.П. Корольова та танцювальні колективи Міського культурно-спортивного центру подарували усім присутнім чудовий концерт.

«П’ятий рік поспіль ми організовуємо свято до Дня матері, на яке запрошуємо матусь із дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, матерів-громадських активістів, викладачів, захисників України, матусь-дружин учасників АТО та загиблих Героїв, матусь дітей, які потребують особливої уваги. На сьогоднішнє свято запрошені 330 матерів», - зауважила Ольга Юрченко, директор Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Довідково: У 1907 році американка Анна Джарвіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшанування матерів та їхньої ролі у житті кожної людини у пам'ять про свою матір, Анну Марію Рівз-Джарвіс, яка була відомою громадською діячкою, боролася за розвиток сфери охорони здоров'я у США. Анна написала листи до державних установ, законодавчих органів і видатним особам з пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів. У 1910 році штат Вірджинія перший визнав День Матері офіційним святом.

У 1914 році, президент США Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня національним святом на честь усіх американських матерів. Після завершення Першої світової війни День Матері почали відзначати і в Європі.

В Україні - цей день відзначається в другу неділю травня відповідно до Указу Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99.