Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Як зекономити на комунальних платежах? Відповіді на виставці енергоефективності

23.06.2017
Як зекономити на комунальних платежах? Відповіді на виставці енергоефективності

Сьогодні, 23 червня, на вулиці Михайлівській відбулась третя щорічна ярмарка енергоефективності. 12 місцевих та загальноукраїнських виробників енергоефективних будівельних матеріалів та систем, в рамках "Європейського тижня сталої енергії", презентували свою продукцію для житомирян і, зокрема, для представників ОСББ.

"Житомир є підписантом Угоди Мерів, згідно якої ми зобов'язались до 2020 року скоротити викиди СО2 в атмосферу. Тому сьогодні на ярмарці ми презентуємо ті матеріали, які дозволять зекономити ресурси та досягти цієї амбітної цілі", - переконувала Марина Білоус, спеціаліст департаменту економічного розвитку міської ради.

У Житомирі є декілька приватних компаній, які займаються модернізацією житла і чиї представники сьогодні працюють на ярмарці. Зокрема, пані Юлія Богатирьова, завідувач торгівельного центру утеплення, презентувала житомирянам технологію комплексного утеплення будинку.

"Ми реалізовуємо комплексну модернізацію будівлі, - переконує пані Юлія, - враховуючи проект, встановлення ІТП (індивідуальний тепловий пункт - авт.) та лічильника, повну санацію будівлі та утеплення горища і цоколя. Ці заходи дозволять зменшити платіжки громадян приблизно на 40%"

Якщо утеплювати багатоповерхівку, то економія може сягнути і 70%. Фахівець переконує, що ці інвестиції будуть ефективні, адже на практиці показують дієвість. Зокрема ОСББ "Молочник" три роки тому замовляв проект і наразі частково його реалізував.

"Ми виготовляємо спеціальні панелі із пінопласту та бетону, які можна монтувати навіть при низьких температурах. Середня вартість 1 квадратного метру складає 120 гривень", - переконує Віталій Підопригора, директор підприємства із Білої Церкви, який дізнався про ярмарок у Житомирі в Інтернеті та дуже сподівається переконати житомирських голів ОСББ у ефективності та доступності свого продукту.

У Білій Церкві його підприємство вже реалізувало проект комплексного утеплення багатоповерхівки на 5 під'їздів.

"Натискаючи кнопку, ми можемо в рази зекономити витрати води та енергії. Цей агрегат дозволяє знизити тиск води в крані. Це придумали європейці, які перевернули просто все, об'єднавши насос та перетворювач. І коштує він у двічі дешевше аналогів", - каже Віталій Покляченко, директор приватної компанії, яка продає енергоефективні системи.

Чоловік, із задоволенням, презентував нам, як працює ця система і скільки економії дозволяє згенерувати. Через дощ долучитись до ярмарки змогли лише половина підприємців, які зголосились. Крім озвучених підприємств, показати свої можливості приїхали виробники вікон, мінеральної вати, сонячних панелей та інших будівельних матеріалів та технологій. Триватиме виставка до 18.00.