Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Мінрегіон надав роз'яснення щодо реформи ЖКГ

14.05.2019
Мінрегіон надав роз'яснення щодо реформи ЖКГ

З 1 травня Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг втратила повноваження держрегулювання галузі переробки та захоронення побутових відходів у зв'язку зі вступом в силу окремих положень закону України "Про житлово-комунальні відходи".

Законом визначено нову класифікацію ЖКП, передбачено різні моделі договірних відносин, змінено підходи до формування тарифів та нарахування плати споживачам, запроваджено відповідальність за неналежне виконання договору як для виконавців комунальних послуг, так і для споживачів цих послуг.

Укладені до набрання ним чинності договори про надання ЖКП продовжать дію ще протягом одного року після вступу в силу закону. Не пізніше 1 травня 2020 року співвласники багатоквартирних будинків повинні прийняти рішення про моделі організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг (крім послуг з постачання електроенергії та природного газу).

Які будуть моделі організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг роз’яснює у своєму листі від 02.05.2019 р. № 7/10.1/7260-19 Мінрегіон. Ознайомитись з листом можна за посиланням: https://ips.ligazakon.net/document/view/fn052000?an=1 

Також, з 1 травня 2019 року органи місцевого самоврядування мають повноваження встановлювати тарифи на постачання теплової енергії, гарячої води, централізованого водопостачання та водовідведення. Повноваження щодо встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення, централізованого постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), із зазначеної дати у органів місцевого самоврядування відсутні. Також відповідні повноваження відсутні у НКРЕКП.

Крім того, нормативно-правові акти, які затвердженні Урядом та Мінрегіоном на виконання вимог Закону можуть застосовуватися лише в умовах переходу на нові договірні відносини.

Це стосується і Порядків формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води, централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, затверджених постановою Кабміну від 01.06.2011 № 869 і Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженої наказом Мінрегіону від 22.11.2018 № 315.

Тож до моменту укладення нових договорів про надання комунальних послуг за вимогами і правилами Закону, нарахування плати за комунальні послуги підприємствами тепло-, водопостачання та водовідведення здійснюватиметься відповідно до договорів, укладених до 1 травня 2019.