Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Громадський мікрофон «Посилення участі людей поважного віку в процесах прийняття рішень та розвитку громади»

15.05.2019
Громадський мікрофон «Посилення участі людей поважного віку в процесах прийняття рішень та розвитку громади»

 13 травня 2019 року за ініціативою «Університету людей поважного віку» при Центральній міській бібліотеці ім. В. Земляка відбувся  Громадський мікрофон «Посилення участі людей поважного віку в процесах прийняття рішень та розвитку громади».  

Під час заходу обговорювались наступні питання:

  • На якому рівні відбувається взаємодія та комунікація людей поважного віку та органів місцевого самоврядування?
  • Чи знають пенсіонери про сучасні інструменти взаємодії з владою та чи готові вони приймати участь в житті громади?
  • Які кроки для покращення ситуації можна здійснити на цьому етапі?

У Громадському мікрофоні взяли участь представники органів самоврядування – Краснопір Вікторія Валентинівна, директор департаменту соціальної політики при Житомирській міській раді, Харчук Лариса Петрівна, депутат Богунської районної радим. Житомир, студенти Університету людей поважного віку, представники структурних підрозділів міських бібліотек. 

   Обговорення життєвих орієнтирів, місця в суспільстві, а також – можливості взаємодії людей поважного віку з органами місцевого самоврядування базувалося, сси лаючись на аналітичне дослідження «ЛЮДИ ПОВАЖНОГО ВІКУ В УКРАЇНІ: самопочуття, потреби, цінності та взаємодія з органами влади». Дане дослідження проводилось у 5 містах України – Вінниці, Житомирі, Миколаєві, Полтаві та Слов’янську в рамках проекту «Громадська активність без вікових обмежень», що реалізується громадською організацією Центр Поділля-Соціум та здійснюється за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

За даними Головного управління статистики у Житомирській області всього проживає 72 379 осіб віком 55+, з них віком 55-64 – 36 234 осіб та 65 і більше – 36 145 осіб. За час діяльності «Університету людей поважного віку» всі, дотичні до роботи з старшою віковою категорією,  переконалися, що люди поважного віку активні та готові долучатись до життя громади, але не всі інструменти, що формують залучення до процесу прийняття рішень у громаді є для них доступними та зручними. Для цього був організований захід, щоб обговорити з представниками органів місцевого самоврядування подальшу співпрацю для покращення рівня комунікації між людьми поважного віку та органами місцевого самоврядування. Це сприятиме підвищенню активної соціальної позиції людей поважного віку та залученню більшої їх кількості до життя громади.

«Я для себе зрозуміла, що ніколи не пізно навчатися. І, при бажанні, вік – не перешкода для активної життєвої позиції!» - сказала одна із учасниць заходу.

Проведення Громадського мікрофону «Посилення участі людей поважного віку в процесах прийняття рішень та розвитку громади» відбулось у рамках проекту  «Громадська активність без вікових обмежень», що реалізується громадською організацією Центр Поділля-Соціум та здійснюється за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.