Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі презентували онлайн-проект «Антикорупційна карта ремонтів»

15.05.2019
У Житомирі презентували онлайн-проект «Антикорупційна карта ремонтів»

15 травня у Житомирі команда «Антикорупційного штабу» презентувала онлайн-проект «Антикорупційна карта ремонтів».

За словами представників «Антикорупційного штабу», карта ремонтів — це онлайн інструмент, покликаний допомогти мешканцям Житомирської міської ОТГ здійснювати громадський контроль над коштами, що виділяються на модернізацію та оновлення міської інфраструктури.

«Для того, аби ремонтні роботи виконувалися вчасно і якісно, наша команда створила «Антикорупційну карту ремонтів». На ній позначені усі об’єкти, а також суми, які виділялися на них за останні роки. Ми оперативно беремо інформацію про всі закупівлі ремонтних робіт з електронної системи закупівель Прозорро, на якій доступні дані починаючи з 2016 року і публікуємо все у зручному для користувачів форматі», - розповіла голова правління Антикорупційного штабу Юлія Гречка.

Онлайн-проект https://map.shtab.net/ дозволяє мешканцям міст швидко шукати об’єкти ремонту, які їх цікавлять, бачити розмір їх фінансування і терміни виконання робіт. У разі невиконання або неякісного виконання робіт, кожен громадянин може зафіксувати цей факт шляхом коментаря чи фотографії об’єкту.

Потім експерти  організації перевіряють  надісланий коментар і описану у ньому ситуацію, а також,  у разі необхідності, звертаються до контролюючих або правоохоронних органів.

Заступник міського голови Дмитро Ткачук зауважив, що Житомирська міська рада сприятиме реалізації проекту «Антикорупційна карта ремонтів», адже такий механізм  дозволяє підвищити спроможність громадян і органів місцевого самоврядування контролювати прозорість та ефективність виконання робіт.

«Такий  інструмент прозорості  і публічності дозволяє поліпшити діалог міської влади і громади. Адже, завдяки оприлюдненій інформації, кожен може дізнатися про  роботи, які здійснюються у місті, хто є виконавцем робіт, а також  про їх вартість. Відтак, на момент запитування інформації про певний об’єкт у  органів місцевого самоврядування, громадяни вже володіють даними про етапи його реалізації та відповідальних осіб на кожному з них.  А органи місцевого самоврядування мають інструмент завдяки якому можуть конструктивно і оперативно  вирішувати питання підняті мешканцями громади», - зазначив Дмитро Ткачук.

Нагадаємо, що у Житомирі  комісія з’ясувує обставини, які спричинили пошкодження асфальтобетонного покриття по вул. Покровській, капітальний ремонт якого був здійснений у 2018 році ПП «Проспект-Транс». Комісію створено розпорядженням міського голови від 03.05.2019 року № 450. 7 травня було проведено виїзне засідання комісії безпосередньо на вул. Покровській в місці проведення капітального ремонту.