Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Відповідальне батьківство: захист прав дитини на гідне життя

16.05.2019
Відповідальне батьківство: захист прав дитини на гідне життя

Основний Закон нашої держави - Конституція - визначає, що сім'я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою. Діти рівні у своїх правах незалежно від походження, а також від того, народжені вони у шлюбі чи поза ним.

Загальнонаціональний право​просвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО​!» реалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, територіальними органами юстиції, за підтримки юридичних клінік, міжнародних донорів та партнерів.

Мета проекту - підвищити юридичну грамотність українців та сформувати нову правову культуру в суспільстві. Це масштабна реформа правової свідомості, яка забезпечить сталий розвиток України як сучасної демократичної держави.

Однією з інформаційно-просвітницьких напрямків проекту є кампанія «Відповідальне батьківство».  

З метою інформування батьків про механізми реалізації та захисту прав дитини на належне утримання та безпечне освітнє середовище Міністерством юстиції України розроблено інформаційно-просвітницькі матеріали щодо розміру, підстав та порядку нарахування аліментів; правил виїзду з дитиною за кордон; порядку отримання податкової знижки на навчання, інших стимулів та гарантій; порядку отримання послуги “Муніципальна няня”.   

Сподіваємося, що ці матеріали стануть у нагоді усім відповідальним батькам.