Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Як управляти багатоквартирними будинками в умовах законодавчих змін

27.05.2019
Як управляти багатоквартирними будинками в умовах законодавчих змін

Шляхи вирішення цього питання визначатимуть сьогодні, 27 травня, у сесійній залі міської ради під час семінару «Управління багатоквартирними будинками в умовах законодавчих змін: теорія та практика» для голів ОСББ та управителів багатоквартирних будинків Житомирської міської ОТГ. Організатори заходу – управління муніципального розвитку міської ради за сприяння Асоціації управителів житла та Інституту Муніципального Менеджменту.

Відкриваючи захід, начальник управління муніципального розвитку міської ради Артем Ражев наголосив на посиленні уваги голів ОСББ та управителів багатоквартирних будинків щодо безпечного та безперебійного функціонування будинків в умовах весняно-літнього сезону та належного утримання дитячих та спортивних майданчиків, своєчасного косіння трави та бур’яну на прибудинкових територіях.

Під час семінару голови ОСББ та управителі багатоквартирних будинків разом із спікерами заходу аналізуватимуть підзаконні НПА (типовий договір про надання послуги з управління багатоквартирним будинком, правила надання послуги з управління багатоквартирним будинком, технічне обслуговування систем газопостачання тощо). Окремий для розгляду блок питань стосується особливостей взаємодії управителів, ОСББ з постачальниками комунальних послуг, а саме: особливостей взаємовідносин управителі та підприємств тепло-, водопостачання та водовідведення, запровадження різних моделей договірних відносин у багатоквартирному будинку тощо. Також учасники заходу розглядатимуть питання щодо фінансово-економічних аспектів діяльності ОСББ: монетизація субсидій: плюси та мінуси для діяльності управителів та ОСББ; застосування соціальних нормативів у сфері ЖКП; аналіз проблематики щодо перегляду ціни на послугу з управління БКБ. Окреме питання буде присвячене професійній атестації за професією «Менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)».

Артем Ражев закликав співвласників багатоквартирних будинків активніше працювати над створенням ОСББ та не боятися брати на себе відповідальність.

Довідково: станом на 27 травня 2019 року в м.Житомирі зареєстровано 285 ОСББ в 344 житлових багатоповерхових будинках. З питань створення та діяльності ОСББ звертайтесь до управління муніципального розвитку міської ради, каб.264 або по телефону (0412) 48-12-00.