Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі затвердили План сталої мобільності міста

20.06.2019
У Житомирі затвердили План сталої мобільності міста

20 червня під час сесії міської ради депутати затвердили План сталої мобільності міста Житомира. План сталої міської мобільності  – це інструмент стратегічного планування розвитку транспортної системи та формування транспортної політики міста.

Починаючи з 1980-х років практика написання планів сталої мобільності поширилась усією Європою.  Першими в розвитку сталої мобільності були Франція та Німеччина. Наразі такі плани мають майже 40% міст у Європі. Найбільше ПСММ прийняли у Франції – такі документи мають 78% французьких міст.

Для розробки  Плану сталої мобільності Житомира, що відбулася у рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» представниками виконавчих органів Житомирської міської ради, компанією Dornier та Rupprecht Consult було проаналізовано та сформовано шість основних пріоритеті. А саме:

 • посилення ролі громадського транспорту;
   - безпека руху;
   -  стимулювання пересування пішки;
   -  велосипедний рух;
   - впорядкування паркувального простору;
   -  зовнішнє сполучення міста.

Фахівці проаналізували мобільність житомирян. За їх даними 39% житомирян немоторизованими видами пересування (піша ходьба, їзда на велосипеді), а 61%  мешканців надають перевагу автомобільному і громадському транспорту. Основний вид пересування у Житомирі  - громадський транспорт (ним користується 46% населення міста). Пішки містом пересувається 37,8% житомирян.

Заступник міського голови Дмитро Ткачук розповідає, що серед ключових заходів Плану сталої мобільності міста Житомира є створення інтегрованої системи управління мережею громадського транспорту та єдиної системи диспетчеризації, реорганізація маршрутної мережі, створення відокремлених смуг руху для громадського транспорту, облаштування дорожньої інфраструктури, облаштування острівців безпеки та встановлення болардів, створення та реконструкція пішохідної інфраструктури, будівництво безпечної велосипедної інфраструктури, розробка концепції організації паркувального простору та ін.