Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Жителі ОСББ «Київська, 52» діляться секретами економії та збереження енергетичних ресурсів

21.06.2019
Жителі ОСББ «Київська, 52» діляться секретами економії та збереження енергетичних ресурсів

У Житомирі кількість об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) безперервно зростає. Люди стають свідомими господарями та спільно працюють заради власного затишку. Сьогодні місто налічує 288 ОСББ в 347 житлових багатоквартирних будинках: частина з них новостворені, але є ті, хто роками покращує свій комфорт.

Будинок по вул. Київська, 52 – звичайна «хрущовка», зведена у 1961 році. Будинок побудований з червоної цегли і має 5 поверхів, 4 під’їзди, 64 квартири.

До того як створити ОСББ, мешканці, 3 роки обговорювали питання створення ОСББ.

В нашому будинку живе багато людей похилого віку, які мають пільги та субсидії, і переконати їх було не просто. Головним фактором було те, що вони боялись за пільги які їм надає держава, чи залишаться вони після створення ОСББ. Проте світогляд мінявся і коли у будинку з’являлося все більше проблем, ми вирішили самостійно наводити порядок у будинку. Ми зібрали збори і запросили тоді ще першого заступника міського голови С.І. Сухомлина. Він прийшов на збори і пообіцяв, що міська влада буде підтримувати всіляко наші починання. І якщо буде нам потрібна допомога, то першим хто підставить своє плече - буде міська влада. І люди повірили. Ми за тиждень зібрали загальні збори і створили наше ОСББ «Київська, 52». Це був червень 2015 р – розповідає голова правління Людмила Михайлівна Галліна.

Свою діяльність ОСББ Київська, 52 розпочали з аналізу найбільш нагальних проблем. І першим реалізованим проектом був капітальний ремонт електромереж – заміна електричних щитових у під’їздах та енергоефективного освітлення будинку.

В яких програмах співфінансування ви брали участь?

Щоб реалізувати енергоощадні проекти ОСББ «Київська, 52» скористалось фінансовою допомогою по програмі «Теплі кредити».

Ми дуже зацікавились програмою «Теплі кредити». І звичайно для людей сума навіть 60 тис. грн. була велика. Тому перший кредит ми взяли на заміну енергозберігаючих вікон та дверей у під’їздах у лютому 2016 року. Кредит виплатили за 4 місяці.

Через те, що будинку вже більше 50 років, і з часу введення в експлуатацію, фасад практично не ремонтувався було прийнято рішення мешканцями ОСББ «Київська,52» про утеплення будинку.

В нашому будинку більше 50% квартир мають власне опалення (автономне). Саме вони були ініціаторами утеплення будинку, бо це дозволяє суттєво економити. Крім того наш будинок завжди вважався дуже холодним, бо ми на тепловій магістралі останні. В нашому будинку є квартири, в яких до утеплення, температура була 8 градусів взимку. Кредит на фасадне утеплення будинку ми брали на 10 років. Цієї зими у під’їздах температура складала 19 градусів. Економію ми відчули одразу після утеплення будинку та встановлення енергозберігаючих дверей та вікон.

Ми не зупиняємось, вкінці квітня провели збори і підняли питання про ремонт і утеплення даху будинку. На сьогодні, ведемо переговори  з проектантами.

Секрет вашого успіху?

Дорогу можна осилити ідучи. Якби я знала скільки складнощів мене чекає, то можливо і не погодилась, і так впевнено не переконувала людей що це потрібно робити. Але в тому і секрет: коли ти пізнаєш невідоме і бачиш результат. Тоді нічого не страшно.