Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

В міській раді розглянули питання обслуговування внутрішньобудинкових газових систем в багатоквартирних будинках

13.08.2019
В міській раді розглянули питання  обслуговування внутрішньобудинкових газових систем в багатоквартирних будинках

Це питання обговорювали сьогодні, 13 серпня, під час засідання за круглим столом у прес-центрі міської ради представники ОСББ, управляючих компаній, органів місцевої влади, оператора ГРМ АТ «Житомиргаз».

Довідково: донедавна обслуговування внутрішньобудинкових мереж було закладено в тарифі наших газопостачальних організацій, які транспортують газ і обслуговують газові мережі, і питання не виникали ні у мешканців, ні у керівників управляючих муніципальних компаній, але Національна комісія (НКРЕ КП) ухвалила «Кодекс газорозподільних систем» (Постанова від 30 вересня 2015 року №2494) і 1 травня 2019 року набрав чинності Закон України «Про житлово-комунальні послуги», відповідно до якого технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем електропостачання та газопостачання здійснюється суб’єктом, визначеним співвласниками багатоквартирних будинків, за рахунок співвласників.

Учасники наради зазначали про необхідність підписання договорів на технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових систем в багатоквартирних будинках. Для забезпечення безперервності та безпеки газопостачання оператор газорозподільної системи здійснює технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання в житлових будинках. Основне питання, яке наразі виникає – це сторони даного Договору. Оскільки технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових газових мереж у багатоквартирному будинку здійснюється на умовах договору, укладеного між співвласниками/особою, уповноваженою на це співвласниками, і суб’єктом, що має право на виконання таких робіт.

Співвласники багатоквартирного будинку самостійно мають обрати одну з моделей організації договірних відносин.

Тому в ході наради, були надані пропозиції  управителям та ОСББ при проведенні загальних зборів співвласників включити в порядок денний питання підписання договорів технічного обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем газопостачання в багатоквартирному будинку за рахунок співвласників, запросивши на збори представників АТ «Житомиргаз».

«Ми маємо перш за все дбати про безпеку мешканців. Ігнорування вимог правил безпеки є неприпустимим, оскільки газопроводи є об’єктом підвищеного ризику, а виконання правил безпеки є певною гарантією надійності функціонування системи газопостачання, безпеки життя та здоров’я населення», - наголосив заступник міського голови Сергій Кондратюк.