Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Житомирський хор Gloria повернувся з перемогою з міжнародного конкурсу в Італії

30.08.2019
Житомирський хор Gloria повернувся з перемогою з міжнародного конкурсу в Італії

Нещодавно вихованці зразкового хору Gloria Житомирської музичної школи №1 імені Б.М. Лятошинського повернулися з Італії, де проходив 67-ий Міжнародний поліфонічний конкурс імені Гвідо д’Ареццо. Юні житомиряни здобули перемогу в номінації «Кольори Ареццо» і третю премію – в дитячій номінації.

У конкурсі, який проходив в італійському місті Ареццо 22 – 24 серпня, взяли участь 700 представників 18 хорових колективів із 13 країн, як-от: України, Естонії, Угорщини, Польщі, Індонезії, Норвегії, Болгарії, Росії та ряду інших. Це – кращі колективи, які пройшли попередній відбірковий тур і були запрошені до Італії. До речі, це вже вп’яте житомиряни беруть участь у цьому конкурсі.

– Наші діти змагалися у п’яти номінаціях: «Духовна музика», «Programma monografico», «Кольори Ареццо», «Фольк» і в дитячій номінації, – розповіла художній керівник та диригент хору, заслужена артистка України Наталія Клименко. – В останній, найскладнішій, номінації «Gloria» отримала третю премію, поступившись лише колективам хорових шкіл з Угорщини та Естонії. А от у номінації «Кольори Ареццо», де виконували джазову та сучасну музику, здобули перемогу! В цій номінації визначається лише один-єдиний найкращий колектив, який і отримує нагороду.

Символічним стало й те, що про свої здобутки на міжнародному конкурсі хористи з Житомира дізналися на гала-концерті 24 серпня, у День незалежності України. До речі, конкурс відкривав саме зразковий хор «Gloria», виконавши у національних костюмах «Молитву за Україну». Незважаючи на щільний графік конкурсу, колектив знайшов час, аби привітати земляків із Днем державного прапора, долучившись до національного флешмобу.

– Ми й справді дуже вдячні Житомирській міській раді та міському голові Сергію Сухомлину за постійну підтримку та увагу до нас, за те, що й цього разу відгукнулися на наше прохання і допомогли нам узяти участь у конкурсі, – наголосила Наталія Андріївна. – Щирі слова вдячності – священникам, які молилися за нас, неймовірному концертмейстеру Олександру Клименку, батькам вихованців. І, звичайно, чудовим та обдарованим хористам «Gloria». Мрію про хорову школу, в якій би такі талановиті діти мали змогу навчатися, а також прославляти на весь світ Житомир та Україну.