Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Діти війни про Житомир: «Як у вас тихо»

10.09.2019
Діти війни про Житомир: «Як у вас тихо»

Війна – яке страшне слово! Хто її пережив – ділять життя на до і після війни та зовсім по-іншому цінують життя. А діти, які зазнали страхіття війни: обстріли, життя у підвалах, загибель рідних та друзів, по-іншому починають сприймати оточуючий світ, радіти життю та звертати увагу на те, що нам вже здається звичним та не таким вже важливим.

Часто під час зустрічей із гостями нашого міста посадовці цікавляться про враження від Житомира. Відповіді дуже різні. Хтось захоплюється краєвидами стародавнього міста, комусь більше до вподоби архітектурні споруди, хтось каже про гостинність та доброзичливість його мешканців.

Але, коли секретар міської ради Наталія Чиж, спілкуючись із дітьми із Сєвєродонецька, які у рамках Програми ПРООН в Україні із відновлення та розбудови миру, відвідали наше місто, запитала їх про враження щодо Житомира, їх відповідь «Як у вас тихо» вразила усіх, хто був на цій зустрічі.

«І тут у мене забракло слів… Дійсно, те до чого ми звикли, для них мрія. Мирне небо, спокій та тиша, кожен може жити та не боятись, що до його домівки прийдуть «непрохані гості». Я вдячна ініціаторам даного заходу, а саме організації ПРОООН, усім волонтерам, вчителям, батькам… а особливо, я дякую нашим захисникам, за те «що у нас тихо»!», - напише Наталія Чиж згодом на своїй сторінці у Фейсбуці.

Дітям дуже сподобалося як їх зустріли у Житомирі. Вони були у захваті від екскурсії по Житомирській міській раді, яку особисто провела секретар міської ради, багато розповідали про себе, свої мрії, зробили пам’ятне фото на згадку, де усі радісні та посміхаються.

Попереду у них ще багато цікавого - їх чекають військові 95-ї окремої аеромобільної бригади, музеї, спілкування з однолітками. А головне попереду у них – ціле життя. І саме від нас дорослих залежить – чи не залишать «паростки війни» на їхньому майбутньому незагойний слід у пам’яті. Пам’ятаємо, ці діти - діти війни потребують нашої особливої підтримки, турботи та уваги!

Довідково: Основна мета Програми із відновлення та розбудови миру  – просування культури миру та побудови простору для діалогу та розуміння між молоддю зі східних регіонів України та ветеранами АТО, створення атмосфери довіри та відкритої комунікації в поєднанні зі змістовним та цікавим літнім відпочинком. Програма ООН із відновлення та розбудови  миру складається із трьох компонентів: економічного відновлення та розвитку інфраструктури, місцевого самоврядування та реформи з децентралізації влади, громадської безпеки та соціальної згуртованості.