Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Про стан підготовки об’єктів Житомирської міської ОТГ до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020

18.09.2019
Про стан підготовки об’єктів Житомирської міської ОТГ до роботи  в осінньо-зимовий період 2019-2020

Це питання обговорювали сьогодні, 18 вересня, під час чергового засідання члени виконавчого комітету міської ради.

В.о. начальника управління комунального господарства міської ради Віталій Шевчук повідомив, що виконано першочергові невідкладні роботи з підготовки об’єктів міського водопровідно-каналізаційного, теплового і газового господарства, благоустрою, енергозабезпечення, а також ремонтів в будівлях, приміщеннях та на інженерних мережах і комунікаціях навчально-виховних закладів та лікувальних установ.

Очільник КП «Житомирводоканал» Андрій Нікітін зазначив, що ремонтні роботи, які тривають на водогоні міста, не несуть загрози опалювальному сезону.

Таким чином, до опалювального сезону комплексно підготовлено 93% житлового фонду з  видачею паспортів готовності житлових будинків. Також готові до опалювального сезону усі школи, дитячі садочки, лікарні, соціальні об’єкти, заклади культури. Підготовлено до роботи в зимовий період 95% водопровідних, 94% каналізаційних, 96% теплових мереж та 98% котелень, на 90% - об’єкти благоустрою та дорожньо-мостового господарства, 95% спецтехніки та міського комунального транспорту.

Також активізовано роботу в комунальних підприємствах, ОСББ,  ЖБК, управителями багатоповерхових будинків, приватними підприємствами та іншими надавачами комунальних послуг щодо завершення підготовчих     робіт до зими та з виконання усіх запланованих регламентних заходів.

Основними труднощами у підготовці теплових мереж (об’єктів) комунального підприємства «Житомиртеплокомуненерго» Житомирської міської ради до початку опалювального сезону були фінансові проблеми через заборгованість за газ перед НАК «Нафтогаз України». Для виправлення ситуації теплопостачальному підприємству надавалась фінансова допомога з міського бюджету. Кошти надавались не тільки на підготовку до зими, а й на заробітну плату, на погашення заборгованості за послуги з транспортування природного газу та на встановлення лічильників обліку теплової енергії.

За підсумками розгляду даного питання виконавчий комітет міської ради доручив:

  • керівникам управлінь: житлового господарства, комунального господарства, охорони здоров’я,   культури, транспорту і зв’язку, департаменту освіти, КП «Житомирводоканал», КП «Житомиртеплокомуненерго», КП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» спільно з Житомирським районом електричних мереж, ПАТ «Житомиргаз», підприємствами і організаціями, незалежно від форм власності у межах своєї компетенції забезпечити  виконання   першочергових заходів, спрямованих  на  зниження  ризику  виникнення аварійних надзвичайних  ситуацій  на  потенційно небезпечних  об’єктах  електро-, газо,- водо- та теплопостачання на початку та упродовж нового опалювального періоду 2019-2020 років;
  • КП «Житомиртеплокомуненерго» Житомирської міської ради забезпечити організацію безперебійного теплопостачання  споживачів упродовж  опалювального періоду  2019 - 2020 років, завершення планового встановлення в житлових будинках лічильників обліку теплової енергії, раціональне використання енергетичних ресурсів та своєчасні розрахунки  за  спожиті енергоносії;
  • КП   «Управління автомобільних шляхів»   Житомирської   міської   ради: заготовити та завезти до 10 листопада 2019 року необхідну кількість піскосуміші на небезпечні підйоми та спуски на вулицях міста; підготувати спеціалізовану техніку для прибирання снігу та посипання вулично-дорожньої мережі протиожеледними сумішами тощо;
  • управителям багатоквартирних будинків, головам правління ЖБК-1, ЖБК «Полісся», ОСББ, відомчим житлово-експлуатаційним підприємствам: забезпечити надійне та безаварійне  утримання житлового  фонду, якісне обслуговування будинкових інженерних мереж, належне санітарне утримання та обслуговування прибудинкових територій, майданчиків для зберігання контейнерів з ТПВ, організувати прибирання міжбудинкових проїздів.