Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У ДП ProZorro.Продажі підбили підсумки першого року малої приватизації: Житомир у трійці лідерів

26.09.2019
У ДП ProZorro.Продажі підбили підсумки першого року малої приватизації: Житомир у трійці лідерів

Мала приватизація через систему ProZorro.Продажі – це не тільки додаткові надходження у місцевий бюджет, а й ще зменшення корупційних ризиків.

Про це заявив міський голова Житомира Сергій Сухомлин під час публічної презентації результатів першого року малої приватизації в Україні 25 вересня.

«Ми одні з перших приєдналися до малої приватизації у системі Прозорро.Продажі і нас дуже вразили навіть перші торги, що відбулися - три невеликих магазини, кожен до 150 метрів квадратних, були приватизовані за досить великі для Житомира гроші. А це не тільки додаткові надходження у місцевий бюджет, а й ще зменшення корупційних ризиків. Ми вже продали 15 об’єктів, процес продовжується, маємо план продажів комунального майна на декілька років»,  – зазначив очільник міста.

Він також додав, що Житомир опинився на другій сходинці у рейтингу міст-лідерів, обійшовши Київ.

«Першість отримав Львів, ми посіли друге місце, продавши об’єктів на 100 млн гривень. Мова йде про прозорий продаж об’єктів, які ми не могли ефективно використовувати, але мали витрачати кошти на їхнє утримання. Тепер вони отримають нове життя, а місто – додаткові кошти, за які можна відремонтувати дороги, школи чи амбулаторії», – додав Сергій Сухомлин.

Під час конференції «Мала приватизація. Цифровізація управління державними ресурсами», організованої ДП Прозорро.Продажі за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС та Transparency International Ukraine, учасники підбивали підсумки, ділилися враженнями та планували майбутнє малої приватизації.

За інформацією ДП «ProZorro.Продажі», за рік через систему було продано об’єктів малої приватизації на 1,5 млрд гривень. До цього процесу долучилися 239 міст, селищ та ОТГ.

Крім того, в рамках заходу відбулася дискусія щодо розвитку антикорупційних та ІТ-ініціатив в сфері державних аукціонів.

Під час свого виступу заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Павло Кухта зазначив, що цифрові технології, зокрема електронні аукціони, можуть швидко забезпечити лібералізацію державного управління в економічній сфері.

«Застосування електронних аукціонів забезпечить державі ефект щонайменше у чотирьох важливих аспектах: ми підвищимо конкуренцію та забезпечимо рівний доступ усіх бажаючих до аукціонів, збільшимо надходження до державного бюджету та знімемо з нього зайве навантаження, пов’язане із неефективним управлінням державним майном, а також створимо базу даних, щодо всіх правочинів державного та комунального майна»

Повне відео можна переглянути тут.