Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі презентували проєкт цільової соціальної програми «Житомирська міська ОТГ – територія рівних можливостей»

26.09.2019
У Житомирі презентували проєкт цільової соціальної програми «Житомирська міська ОТГ – територія рівних можливостей»

Сьогодні, 26 вересня,  відбулося засідання міської міжвідомчої комісії з питань координації дій щодо попередження насильства в сім'ї, протидії торгівлі людьми, демографічного розвитку та ґендерної рівності.

Під час засідання було презентовано проєкт цільової соціальної програми «Житомирська міська ОТГ – територія рівних можливостей» на 2020-2025 роки, який розроблявся у співпраці виконавчих органів міської ради, організацій громадянського суспільства та з урахуванням пропозицій громадян, які були зібрані під час різних культурних заходів упродовж року.

Голова Ради ЖОМГО «Паритет» Наталія Тарасенко, представила проєкт «Житомирська міська ОТГ – територія рівних можливостей: від декларацій до дій»,  підтриманий БФ «Український Жіночий Фонд», який суголосний з пропонованим проєктом цільової програми і зосереджує свою увагу га конкретних цільових аудиторіях. Серед кількох завдань, які ставить перед собою проєкт, - вивчення стратегічних та практичних гендерних потреб   багатодітних матерів міста. Партнерами у реалізації проєкту є Житомирська міська рада, зокрема управління у справах сім’ї, молоді та спорту.  Реалізація проекту передбачає  низку заходів, які розпочалися вже у вересні 2019 року.

Окрім того, на засіданні було обговорено проблемні питання протидії домашньому насильству у Житомирській міській об’єднаній територіальній громаді.  

За даними поліції за 8 місяців 2019 року працівниками відділу превенції Житомирського ВП ГУНП в Житомирській області прийнято 1778 заяв та повідомлень від громадян про вчинення домашнього насильства.                 З них: 340 від чоловіків, 1395 від жінок та 43 повідомлення від неповнолітніх.

У ході обговорення визначалися оптимальні шляхи взаємодії щодо надання допомоги потерпілим від домашнього насильства та роботи з особами, які вчиняють насильство.