Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

6 жовтня - День пам'яті учасника АТО Артура Сілко

06.10.2019
6 жовтня - День пам'яті учасника АТО Артура Сілко

Сілко Артур Олегович  народився в родині військовослужбовця. Через сімейні обставини у дитинстві певний час проживав у  Житомирі у бабусі і дідуся. Хлопчик ріс допитливим, цікавився всім, що відбувалося  навколо нього: рано і самостійно навчився читати, намагався допомагати кожному і у всьому, вмів гарно спілкуватися з однолітками. Рідні згадують, що в Артура було багато друзів та приятелів, бо він був душею компанії:  завжди усміхнений, завжди у доброму гуморі, легкий на підйом.

«Промінчиком сонечка»  називала онука за його усмішку бабуся.

Артур  дуже любив свою родину, пишався  батьком-військовим та його професійними досягненнями, завжди дослухався до порад старшого покоління. Після школи хлопець закінчив коледж харчових технологій за спеціальністю «кухар»,  був призваний до лав Української армії, потрапив у Житомирську 95-ту окрему аеромобільну бригаду Високомобільних десантних військ Збройних сил України, пізніше був направлений до м. Львова. Після служби Артур повернувся до Житомира і працював у закладах харчової промисловості,  торговим агентом продуктової мережі. Близькі та рідні відзначали надзвичайну любов Артура до міста Житомира. Саме тут відбулася зустріч із  коханою Лесею, тут закохані створили сім’ю, і в любові народилася  донечка Карина.

Коли почалися трагічні для країни події на сході, Артур не зміг залишитися осторонь.

«Хто, як не я?» – запитував він матір, яка пробувала зупинити сина, намагаючись уберегти його.

А син нагадав, що його прадіди , діди і батько давали присягу на вірність Батьківщині, і захистити її зараз - це його обов’язок.  І вже з березня 2014 року Артур –  солдат-контрактник другого батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади Високомобільних десантних військ Збройних сил України. Служив оператором-навідником великокаліберного кулемета – основної вогневої одиниці БТРів. Однополчани розповідають, що хлопець був  гарним оператором, мітко  стріляв, ніколи не ховався і не відмовлявся від бойових виходів. Отримав від вдячних жителів міста Краматорська нагрудний знак «За оборону аеропорту».

6 жовтня 2014 року під час оборони Донецького аеропорту під горезвісним с. Піски тривав мінометний обстріл позицій Української армії. Потрібна була допомога, щоб відбити атаку ворога. Зведений підрозділ вирушив у саме пекло. Сілко Артур Олегович загинув від розривних осколків  міни системи «Град».

До останньої миті Він залишився вірним своєму « Якщо не я, то хто?».

Залишилися батьки, дружина і маленька донечка.

Герої не вмирають!

 

Довідково:

Дата народження: 24.05.1988р.

Місце народження: м. Харків

Нагороди:

орден «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно);

нагрудний знак «За зразкову службу»,

нагрудний знак « За оборону Донецького аеропорту» ( посмертно)