Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

ВИДАТНІ ЖИТОМИРЯНИ. Валентин Грабовський. Той, що наближав минуле із сьогоденням

10.07.2017
ВИДАТНІ ЖИТОМИРЯНИ. Валентин Грабовський. Той, що наближав минуле із сьогоденням

Сьогодні, 10 липня, виповнюється 80 років від дня народження Валентина Грабовського. Письменник, поет, журналіст, мистецтвознавець та перекладач народився у 1937 році на Харківщині, але виріс та все своє життя прожив у Житомирській області.

Валентин Грабовський написав півтора десятка книг — віршів, перекладів, мистецтвознавчих розвідок. Перші твори вийшли друком в кінці 60-х років, це поетичні збірки «Ключі» та «Наснилась матері вишня». Далі були збірки віршів «Над Тетеревом», «Грім-дерево», «Лісові цимбали», «Передчуття», «На цьому березі». В 90-х та на початку нового століття автор пише історичні поезії «Володимир», «Свідчить попіл» та «Гайдамацька мати».

Одним із найбільших здобутків письменника стала його перекладацька робота. З його легкої руки українською мовою «заговорили»  Адам Міцкевич, Олександр Пушкін, Густав Олізар, Максим Танк та інші. Ці переклади автор зібрав у книзі «Розмова з каменем» (2005), де Валентин Болеславович, вірний своєму стилю, доносить до читача дух оригіналу, прокладаючи мости — від епохи до епохи, наближаючи минуле із сьогоденням.

У Житомирі Валентину Грабовському встановлено дві пам’ятні дошки. У 2006 році польським науковим товариством встановлено пам'ятну дошку на будинку по вулиці Великій Бердичівській, в якому жив поет, а у 2011 році, на будівлі, де знаходиться редакція газети «Житомирщина», де працював більше двадцяти років.

На дошці знаходиться портрет Валентина Грабовського та надпис: «У цьому будинку в редакції газети «Радянська Житомирщина» працював з 1974 по 1985 рік видатний український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч Валентин Болеславович Грабовський».