Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Протягом 2020 року Житомир отримає 49 нових тролейбусів білоруського виробництва

03.10.2019
Протягом 2020 року Житомир отримає  49 нових тролейбусів білоруського виробництва

За кредитні кошти Європейського банку реконструкції та розвитку Житомир протягом 2020 року закупить 49 нових тролейбусів виробництва компанії «Белкомунмаш».

Сьогодні, 03 жовтня, в рамках Другого форуму регіонів України та Білорусі, в.о. директора комунального підприємства Житомирського трамвайно-тролейбусного управління Максим Манухін та представник ВАТ «Управляюча компанія холдингу «Белкомунмаш» Дмитро Парков підписали договір щодо закупівлі 49 нових тролейбусів виробництва компанії «Белкомунмаш».

Заступник міського голови Дмитро Ткачук розповів, що сума договору складає 9 323 806.00 євро, а також зазначив, що за умовами договору Житомир отримає всі 49 тролейбусів впродовж 2020 року: «Щойно ми підписали угоду на закупівлю 49 нових тролейбусів для Житомира. Із найкращою ціновою пропозицією міжнародний тендер виграла білоруська компанія "Белкомунмаш". Вартість одного тролейбуса 190 тис.євро. Від моменту прийняття рішення про велику  закупівлю і до сьогоднішнього дня пройшло 3 роки. За цей час ми знайшли джерело фінансування із вигідними умовами, провели переговори, сформували технічне завдання, провели тендер за європейськими процедурами ЄБРР та експертну оцінку пропозицій і визначили переможця».

«Даним рішенням ми стаємо на великий крок ближче до якісного і комфортного громадського транспорту. Вірю, що це змінить сприйняття людьми комунального перевізника», резюмував заступник міського голови.

Нагадаємо, що КП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» має отримати від ЄБРР кредит в сумі 12 мільйонів євро. З них 2 мільйони євро – це грант. Планувалося, що на закупівлю тролейбусів витратять 9,5 млн. Євро. Тендер із закупівлі нових тролейбусів для Житомира був оголошений в квітні 2019 року. Подача заявок на участь у тендері завершилася 24 травня 2019 року.