Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Житомир посів шосте місце у рейтингу "Індексу публічності місцевого самоврядування"

07.10.2019
Житомир посів шосте місце у рейтингу

Сьогодні, 7 жовтня у Житомирському центрі розвитку місцевого самоврядування відбулась зустріч з представниками Громадянської мережі ОПОРА, під час якої обговорили пропозиції змін до процедур, нормативних документів та практик, щоб покращити загальний рейтинг міста.

Зазначалося, що представники громадянської мережі ОПОРА проводили впродовж червня-серпня 2019 року в усіх обласних центрах України, а також у містах Краматорськ і Сєвєродонецьк  шосте вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування. Житомирська міська рада за цим показником займає шосте місце.

У 2018 році Житомирська міська рада продемонструвала найвищу динаміку зростання показників Індексу публічності в Україні: з 54,1% у 2017 р. до 73,35% на початку 2019 р. Індекс публічності містить у собі такі показники: публічність міського голови, виконавчих органів міської ради та депутатів міської ради. 

Загальна позиція Житомирської міської ради у всеукраїнському рейтингу перемістилася з 20 місця на шосте, що дозволило увійти до переліку обласних центрів із задовільним рівнем публічності.

Показник публічності міського голови у 2018 році виріс на 24,75%: з 63% до 87,75%. У рейтингу публічності міських голів Сергій Сухомлин піднявся з дванадцятого на друге місце.

Публічність виконавчих органів Житомирської міської ради, як порівняти з 2017 роком, зросла на 20,23%: з 50% у 2017 р. до 70,23% у 2018 р.  

Депутатський корпус Житомирської міської ради продемонстрував ріст публічності протягом року: з 50% у 2017 р. до 64,13% у 2018 р. У загальноукраїнському рейтингу депутати Житомирської міської ради займають 19 позицію з 24 та відстають від лідера – Львова – на 19,02%.

Довідково: Індекс публічності – це загальнонаціональна кампанія моніторингу прозорості, відкритості та підзвітності діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування. Об’єктом моніторингу є міські ради в обласних центрах України. У 2018 році вимірювання здійснювалося також у тимчасово перенесених обласних центрах Донецької та Луганської областей.

Проект реалізовується уже шостий рік поспіль й має на меті оцінити, наскільки публічно приймаються рішення і втілюється в життя політика муніципалітетів, і яким є внесок основних суб’єктів місцевого самоврядування – міського голови, депутатів та виконавчих органів – в цей процес. Система показників Індексу публічності розроблена на основі положень українського законодавства та міжнародних стандартів у сфері публічності муніципальної влади. Результатом проведеної кампанії є публікація щорічного всеукраїнського дослідження – «Індекс публічності місцевого самоврядування 2018».

З результатами минулорічних вимірювань можна ознайомитися на сайті www.publicityindex.org.