Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Житомир має одні з найкращих в Україні напрацювань Комплексної міської програми соціального захисту населення, спрямованих на підтримку сімей загиблих

13.07.2017
Житомир має одні з найкращих в Україні напрацювань Комплексної міської програми соціального захисту населення, спрямованих на підтримку сімей загиблих

Представники департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської міської ради взяли участь у робочій зустрічі керівників структурних підрозділів з питань соціального захисту населення міських рад та регіональних філій Всеукраїнської громадської організації «Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО», що проводилась Міністерством соціальної політики 12 липня у місті Києві.

Зустріч проводилась з метою обговорення шляхів подальшої взаємодії та вдосконалення соціального захисту дружин та матерів учасників АТО.

«Безумовним досягненням цієї зустрічі є вихід на вищий державний рівень спільно з департаментом праці та соціального захисту населення. Всі присутні впевнились у необхідності таких зустрічей. Ми представники жіночої організації, яка безпосередньо є свідками наслідків війни, знаємо проблеми зсередини, а органи влади мають інструменти щодо їх вирішення. На сьогодні залишається багато невирішених питань щодо соціального забезпечення бійців АТО, які воюють за незалежність. Ми маємо спільний план роботи з департаментом і найближчим часом почнемо працювати над ним. Також хочу зазначити, що мені було дуже приємно бачити докази того, що наше місто по соціальному піклуванню займає гідне місце й може надавати рекомендації іншим регіонам», - розповіла Ольга Литвин керівник відокремленого підрозділу «Об'єднання дружин і матерів бійців учасників АТО»

Під час спілкування керівники регіональних філій громадської організації проінформували про складні питання, які постають перед ними при вирішенні питань сімей учасників АТО, в тому числі загиблих воїнів, наголосили на необхідності подальшої співпраці, розгляду та підтримки громадських ініціатив. Представники сфери соціального захисту України  проінформували про місцеві напрацювання щодо надання підтримки членам сімей, надали відповіді на запитання.

«Для нас слушною була можливість обговорення з керівниками Мінсоцполітики проектів законодавчих та нормативних документів щодо оздоровлення, професійної реабілітації учасників АТО, виділення грошової компенсації на придбання квартир для інвалідів та члені сімей загиблих. Стосовно роботи з регіональним відділенням, ми плануємо її удосконалювати для більш змістовної підтримки постраждалих родин», - зазначила Вікторія Краснопір, директор департаменту праці та соціального захисту населення.

Департамент, виконавчий комітет та Житомирська міська рада були відмічені заступником Міністра соціальної політики України Наталею Федорович як такі, що мають одні з найкращих в Україні напрацювань Комплексної міської програми соціального захисту населення, спрямованих на підтримку сімей загиблих. Вона закликала інші міські ради перейняти досвід Житомира, зокрема, в частині звільнення сімей від сплати за житлово-комунальні послуги, оздоровлення за рахунок міського бюджету за тристоронніми договорами із санаторіями, та запропонувала проінформувати про досвід Житомира колег з інших міст та регіонів на черговій селекторній нараді Міністерства.