Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

30 ЛИСТОПАДА - ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ УЧАСНИКА АТО ІГОРЯ ШОЛОДЬКА

30.11.2019
30 ЛИСТОПАДА - ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ УЧАСНИКА АТО ІГОРЯ ШОЛОДЬКА

Людина Честі, людина Присяги і просто Людина - так коротко можна сказати про житомирянина Ігоря Васильовича Шолодька. 
Отримавши вищу освіту, працював слідчим, завдяки високому професіоналізму був помічений керівництвом і запрошений на посаду слідчого Генеральної прокуратури. А на війну пішов солдатом. Згадує побратим із позивним «Рудя»: «Ігор мав високе звання, а пішов добровольцем, рядовим, тримався з нами просто». Ігор Васильович був призваний на службу у серпні 2014 року як доброволець і служив у складі 74-о окремого розвідувального батальйону, де швидко завоював величезний авторитет та пова¬гу серед бійців: «Він був справжнім Героєм - спокійний у житті, безстрашний у бою, у критичні хвилини виявляв виключну ви¬тримку та розсудливість; був гарним стратегом - умів прораху¬вати ситуацію на кілька кроків наперед, через що отримав від побратимів позивний «Спец». Про надзвичайну відвагу Героя свідчить випадок, коли він під час бою, свідомо ризикуючи жит-тям, підірвав КАМАЗ, що підвозив сепаратистам боєприпаси.


Цілеспрямований та наполегливий, Ігор з дитинства знав, чого хоче досягти в житті. З відзнакою закінчив Житомирську загальноосвітню школу №36 і Харківську юридичну академію. В юнацькому віці мріяв стати десантником і готував себе до цього: активно займався спортом і досяг неабияких результатів - став майстром спорту по дзюдо і кандидатом у майстри спорту по карате.


Всі, кому доводилося бути знайомим з Ігорем Васильовичем, стверджували, що в ньому відчувалася така внутрішня сила, яка дозволяла завжди залишатися самим собою, бути принциповим, відстоювати свою думку у різних ситуаціях. Разом з тим, по жит¬тю, у спілкуванні та стосунках Ігоря Васильовича пам’ятають дуже щирою, привітною та позитивною людиною, готовою у будь-який час прийти на допомогу.


Сильний і мужній, Ігор з великою ніжністю ставився до рід¬них людей. Мати Ірина Михайлівна згадує, що, незважаючи на зайнятість, він кожної суботи їздив до бабусі, щоб доглянути її та допомогти по господарству. І для батьків, і для дітей він за-вжди готовий був зробити і робив все, щоб вони почували себе захищеними. Про велике добре серце Героя свідчать і спогади побратимів: «У зоні боїв ніколи не міг проїхати повз тих, хто по¬требував допомоги, чи то була людина, чи тварина. Якось під обстрілом вискочив з БТРа і під шквальним вогнем забрав у ма¬шину напівживу від переляку собаку.» І це був не єдиний випа¬док. Цінність життя та прекрасне Ігор вбачав у всьому живому навколо. Товариші розказували, як у години затишшя він міг ми¬луватися павутинкою у сонячному промінні, росою на травинці, не зачіпав ні мурахи, ні мухи, ні павучка.


Ігор Васильович Шолодько загинув 30 листопада 2014 року від осколкового поранення шиї під час відбиття атаки російських збройних формувань на аеропорт м. Донецька.
Відважний КІБОРГ, щирий ДРУГ, справжня ЛЮДИНА - таким залишиться назавжди у нашій пам’яті Ігор Шолодько.

Герої не вмирають!

Довідково:

Дата народження: 10.10.1965р.
Місце народження: стм.Черняхів Житомирської обл.. 
Нагороди: орден « За мужність» ІІІ ступеня ( посмертно), нагрудній знак « За оборону Донецького аеропорту».