Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Міський голова звернувся до профільних міністрів щодо збільшення обсягів медичної та освітньої субвенцій

07.11.2019
Міський голова звернувся до профільних міністрів щодо збільшення обсягів медичної та освітньої субвенцій

Житомирський міський голова Сергій Сухомлин звернувся до Міністра фінансів України Маркарової О.С., Міністра охорони здоров'я України Скалецької З.С., Міністра освіти і науки України Новосад Г.І., народних депутатів від Житомира щодо збільшення розміру державної субвенції, яка передбачена для Житомирської ОТГ у проєкті Державного бюджету України на 2020 рік.

«Після оприлюднення проєкту Держбюджету-2020 стає зрозумілим, що розмір державної субвенції, яка передбачена для Житомирської ОТГ: освіта – 402,3 млн. гривень, медицина – 52 млн. гривень. Тільки у першому кварталі на зарплату медпрацівникам не вистачає 13,6 мільйонів гривень. Ще 14 млн. грн необхідно на медикаменти для пільговиків, зокрема: на інсулін. Зараз недостатність по зарплатах освітян становить 47,8 млн. грн. Враховуючи вимоги постанови Кабміну №822, яка передбачає підвищення оплати праці педагогічним працівникам у 2020 році, то дефіцит субвенції складе 230,8 мільйонів гривень. Такого навантаження міський бюджет просто не витримає», - зазначає Сергій Сухомлин.

Запропонований вихід із ситуації, що склалася, на переконання міського голови, у збільшенні Житомирській міській об’єднаній територіальні громаді на 2020 рік обсягу освітньої та медичної субвенцій для виконання делегованих державою повноважень в повному обсязі.