Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі головам ОСББ роз’яснили особливості та порядок монетизації пільг на оплату житлово-комунальних послуг

12.11.2019
У Житомирі головам ОСББ роз’яснили особливості та порядок монетизації пільг на оплату житлово-комунальних послуг

Про  монетизацію  пільг  на оплату житлово-комунальних послуг  та роз’яснення особливостей  їх виплати йшлося сьогодні на нараді з головами ОСББ. Участь у зібранні взяли  представники управління муніципального розвитку міської ради, департаменту  соціальної політики, а також фахівці АТ «Ощадбанк».

З  1 жовтня 2019 року в Україні стартувала монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 №373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» паралельно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій  формі, а саме: готівкова та безготівкова. 

Нова форма виплати монетизованих пільг викликає багато запитань у людей. У  платіжних квитанціях по сплаті за житлово-комунальні послуги за жовтень 2019 року розмір пільги не відображено.  Відтак отримали платіжки за жовтень з повною вартістю житлово -комунальних послуг.

Під час зустрічі директор департаменту соціальної політики Вікторія Краснопір та заступник керівника Житомирського обласного відділення АТ «Ощадбанк» Микола Шульга пояснили основні моменти стосовно виплат житлово-комунальних послуг:

  • Пільги у безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через АТ «Ощадбанк».
  • У випадку надання заяви з 1 по 15 жовтня щодо грошової готівкової форми та отримання готівки пільговик повинен самостійно сплатити отримані кошти за спожиті послуги.  Цей термін був визначений постановою кабінету міністрів України.
  • Інші пільговики, що отримують пільги в грошовому безготівковому вигляді, сплачують обов’язкову частину платежу надавачам послуг, а решту суми за них перерахує АТ «Ощадбанк». Пільговик отримає смс повідомлення від банку, який має організувати цю роботу, про проведені платежі.
  • АТ «Ощадбанк» вестиме у відповідних автоматизованих системах обліку банку персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходитимуть на рахунок для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально. Після того АТ «Ощадбанк» здійснюватиме переказ коштів на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між ними та АТ «Ощадбанк». Кошти мають бути перераховані до 18 числа
  • На сьогодні  близько 16 тис  осіб мають право на пільги на житлово-комунальні послуги, в грошовій безготівковій формі,  пільги  нараховуватимуть управління  соціального захисту населення Богунського та Корольовського районів департаменту соціальної політики міської ради.
  • Ніяких пільг не скасовано, вони встановлені у відповідному розмірі для визначених законодавством категорій населення.
  • В квитанціях на сплату житлово - комунальних послуг відсутня сума пільги, оскільки наразі надавачі послуг не здійснюють її нарахування та виплату, а є безпосередньо отримувачами сум пільг, що надаються громадянам.