Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі за круглим столом говорили про перспективи приватної школи

20.11.2019
У Житомирі за круглим столом говорили про перспективи приватної школи

Сьогодні є  можливість обрати,   де  і як  отримувати  освіту. В Україні як державні, так і приватні школи виконують  державні вимоги  до шкільної освіти.  Про досвід та перспективи приватної школи  говорили сьогодні у Житомирі.

На те, якою є  сучасна загальноосвітня школа, яку роль відіграє приватна школа та  християнська освіта в Україні висловили погляди освітяни, експерти з інклюзивної освіти, батьківська громадськість, представники релігійних конфесій.  Зустріч пройшла за участі керівництва міста в рамках відзначення 25-річчя загальноосвітньої  україно-італійської школи  «Всесвіт». Розповідаючи про  створення навчального закладу, де діти отримують не тільки освіту, а й   цінності християнського виховання, засновниця школи Софія Окунєва згадує:

 «Ми розпочали з недільної школи, яка успішно функціонувала два роки, наймолодшим дітям було 4 -5 років. Коли діти підросли і мали йти до загальноосвітньої школи, самі батьки почали просити створити таку школу вже на інших цінностях.  В дев’яносто першому році італійці  приїхали на нашу землю подивитися, що тут є.  Ми випадково познайомились та  озвучили мрію, вони спитали, чи ми будемо починати таку школу, якщо вони нас будуть фінансувати, І ми погодились, не розуміючи тоді ще всього тягаря і проблем. Так все почалося. Дехто поїхав до Італії вчити мову, займалися юридичними питаннями. Все було нове для нас, для влади та й для Мністерства освіти. Процес відкривання школи тривав 3 роки, і в 1994 році ми відкрили перший клас, 16 дітей. З труднощами і успіхами, різними плодами….»

Сам же Дон Джузеппе Доссетті говорив про людські та духовні аспекти в освіті та наголошував на важливості їх для суспільства й країни, про  вивчення  італійської мови в контексті «з’єднання мостів» та обміну між культурами країн.  Йшлося також про україно-італійські проекти та зустрічі, про християнську школу і сучасність, міжнародний досвід для розвитку християнської освіти в Україні тощо

«Приватні школи є, але немає приватних дітей, - говорить директор департаменту освіти міської ради Валентин Арендарчук. Він зазначив, що у  2019 році держава почала спрямовувати  субвенцію у приватні загальноосвітні заклади, але  в Житомирі  таку фінансову підтримку почали надавати раніше. Такого досвіду в Україні не було.

Софію Окунєву, засновницю навчального закладу,  та  Марію Левченко,  директорку  школи, відзначено  нагородою  «За заслуги перед містом III ступеня».  Міський голова Сергій Сухомлин подякував всім, хто роками  підтримував школу:  «Навчальний заклад виконує гарну місію – несе добро дітям  та робить світ  і  Житомир кращим».