Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Житомир приєднався до другої фази українсько-німецько-швейцарського проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні II»

12.12.2019
 Житомир приєднався до другої фази українсько-німецько-швейцарського проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні II»

Сьогодні, 12 грудня 2019 року, у Житомирі з робочим візитом перебуває директор проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ» Міхаель Енгель. У Житомирі офіційно стартує друга  фаза проєкту, що триватиме до кінця жовтня 2023 року. Про досягнення першої фази та  про майбутні плани другої йшлося на сьогоднішній пресконференції  у Житомирській міській раді.

«Цей Проєкт дозволив Житомиру вийти на якісно новий рівень стратегічного планування за участі містян, бізнесу і влади, - відзначає міський голова Сергій Сухомлин. -  Нам вдалося розробити Концепцію інтегрованого розвитку Житомира до 2030 року  та План сталої міської мобільності. Ми зацікавлені у подальшій співпраці задля успішного та сталого розвитку міста».  Міським головою підкреслено, що вдалося розпочати впровадження демонстраційного проєкту з відновлення Водонапірної вежі та сплановано інфраструктурний проєкт, який передбачає реконструкцію майданів Соборний та Перемоги.

Зі слів Міхаеля Енгеля, Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH і  надалі буде надавати  технічну підтримку вже розпочатих проєктів, а також нових ініціатив, спрямованих на сталий розвиток міста та зв'язок з фінансовим інституціями для переходу від планування до реалізації. Він привітав Житомир із початком другої фази Проєкту, подякувавши місту за ефективну співпрацю в рамках першої фази.

Міський голова наголошує  на важливості реалізації даної концепції, яка показує, як повинно розвиватися місто. Зазначалося також, що  проект вже має підтримку на національному рівні. «Та важливішим  є те, що він необхідний людям. Адже найголовніше, що закладено в концепції, - змінити наше місто та життя кожного  його мешканця, - вважає Сергій Сухомлин, дякуючи  за постійну підтримку і допомогу друзям та партнерам нашого міста – німецькій урядовій компанії компанії GIZ (GmbH).

Міхаельом Енгельом відмічено, що Житомир є передовим містом серед інших міст України, з якими  впроваджується  інтегрований підхід. Крім Житомира,  в проекті задіяні інші міста-учасники першої фази, а саме: Львів, Чернівці, Вінниця, Полтава та Подільський район Києва. З початку другої фази до проєкту приєдналися міста Харків та Мелітополь.

Проєкт спрямований на практичне впровадження концепцій інтегрованого розвитку міст до 2030 року, фаховий обмін досвідом, вдосконалення рамкових умов для інтегрованого міського розвитку. «Він є продовженням першої фази проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні», у  рамках якої близько 400 працівників Житомирської міської ради взяли участь у тренінгах та семінарах за програмою підвищення кваліфікації «Кваліфікація 2030» протягом 2016-2019 рр. Під час другої фази передбачається співпраця з міжнародними й національними експертами, подальший обмін досвідом між містами з метою вирішення спільних проблем.  Міста вибудовують різні форми співучасті та активно залучають громадян до процесів міського розвитку. Крім того, реалізація конкретних заходів, передбачених Концепцією інтегрованого розвитку Житомира до 2030 року, сприяє сталому розвитку міста, його конкурентоспроможності та підвищенню якості життя», - зазначає директор департаменту економічного розвитку міської ради Миколи Костриця, розповідаючи про переваги, які отримає Житомир від участі в Проєкті.

Довідка: Проєкт «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ» виконується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH». У ньому беруть участь Львів, Чернівці, Вінниця, Житомир, Подільський район Києва, Полтава, Мелітополь та Харків. Проєкт фінансують Уряди Німеччини та Швейцарії.

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує Уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами співпраці Німеччини з Україною є: ефективне державне врядування, енергоефективність, сталий економічний розвиток. Співпраця з Німеччиною також охоплює подолання кризової ситуації на сході країни. При цьому особлива увага приділяється підтримці українських громад, що прийняли внутрішньо переміщених осіб.