Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Розпочався новий всеукраїнський проєкт "Мережа енергоменеджерів"

18.12.2019
Розпочався новий всеукраїнський проєкт

Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) та фінансується Урядом Федеративної Республіки Німеччини розпочав новий всеукраїнський проєкт із розбудови мереж енергоменеджерів.

Мережа енергоменеджерів передбачає об’єднання фахівців органів місцевого самоврядування, відповідальних за впровадження заходів з енергоефективності та енергозбереження. Пілотними регіонами для старту розбудови мереж обрані Житомирська, Дніпропетровська та Івано-Франківська області. 

16 грудня 2019 року відбулась перша установча зустріч мережі енергоменеджерів Житомирської області. Членами мережі стали представники Житомирської, Баранівської, Коростенської, Чуднівської, Овруцької, Малинської, Новоборівської, Новоград-Волинської, Новогуйвинської, Червоненської, Коростишівської, Довбиської, Бердичівської та Білокоровицької громад.

Розбудова таких мереж дозволить енергоменеджерам набути нових практичних знань для подальшого ефективного впровадження системи муніципального енергетичного менеджменту та впровадження заходів з енергоефективності у своїх громадах.

В рамках пілоту, у Житомирській області мережу енергоменеджерів буде створено за принципами LEEN(Learning Energy Efficiency Networks). Тобто паралельно першим зустрічам мережі буде проведено енергоаудити у громадських будівлях щонайменше 3 комунальних установ територіальних громад-учасників мережі. Під час третьої зустрічі будуть проаналізовані звіти з енергоаудитів та будуть визначені заходи з енергоефективності, що будуть впроваджуватися громадами. На основі визначених заходів буде також сформовано кількісну мету скорочення споживання енергії та викидів СО2. Протягом наступних зустрічей буде моніторитися стан впровадження обраних заходів та енергоменеджери мережі обмінюватимуться практичним досвідом із їхнього впровадження.