Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

На сесії затвердили Програму розвитку громадського транспорту на 2020 – 2022 роки

18.12.2019
На сесії затвердили Програму розвитку громадського транспорту на 2020 – 2022 роки

Сьогодні, 18 грудня, під час засідання сесії міської ради депутатами затверджено  Програму розвитку громадського транспорту  Житомирської міської об’єднаної територіальної громади на 2020 - 2022 роки. Згідно з нею, за три роки  у місті мають  з’явитися 49  тролейбусів, буде встановлено нові зупинки громадського транспорту; побудовано  нові тролейбусні лінії і проведено  реконструкцію існуючих тощо. Планується також заміна малих маршрутних транспортних засобів на автобуси великої або середньої місткості.

Виконання програми збільшить власні доходи КП «ЖТТУ» від господарської діяльності, покращить екологічний  стан міста та зменшить енергоспоживання електротранспортом, зменшить  затрати  часу пасажирів на поїздку до місця призначення, покращить комфортність  та безпеку пасажирських перевезень в місті.

Загальний обсяг фінансування Програми становить  1 019 871,6 тис. грн. в т.ч.: кошти місцевого бюджету - 599 871,6 тис.грн та кошти позабюджетних джерел (кредитні кошти ЄБРР) – 420 000,0 тис.грн.

Планується, що транспортні послуги стануть більш доступними для всіх верств  населення. Метою Програми є забезпечення сталого функціонування та розвитку пасажирського транспорту Житомирської міської об’єднаної територіальної громади, створення належних умов для надання населенню якісних, безпечних послуг з перевезення пасажирів громадським транспортом з урахуванням потреб маломобільних осіб та осіб з інвалідністю.

Програма складається з 4-х розділів: утримання; удосконалення; створення нових об’єктів та оновлення рухомого складу; інші заходи спрямовані на розвиток громадського транспорту. Розробник та відповідальний виконавець Програми - управління транспорту і зв’язку міської ради.