Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

"Ми маємо показати, що влада працює відкрито", - Марк Шваде

20.07.2017

Ключова якість влади, яка поверне довіру населення - це відкритість. Люди повинні розуміти, що чиновники працюють чесно та для громади. Таку думку висловив німецький експерт Марк Шваде, який сьогодні, 20 липня, провів шосте засідання робочої групи проекту "Інтегрований розвиток міст в Україні".

"Все, що ми сплануємо має стосунок до громади. І ми повинні налагодити постійну комунікацію з людьми, аби чути думку людей та їх бачення на те, що ми хочемо створити", - наголосив Марк Шваде, німецький експерт.

Робоча група сьогодні опрацьовувала результати SWOT аналізу, який провели експерти на попередніх засіданнях. Матеріали про сильні та слабкі сторони сфер транспорту, економіки, охорони здоров'я, освіти, культури, житла та креативної економіки ляжуть в основу концепції інтегрованого розвитку Житомира. Але перед тим ці матеріали мають пройти верифікацію фахівців, громадян та політиків.

"Креативна економіка у Житомирі має значні перспективи, адже творчих людей у місті багато, але сьогодні потрібно розвивати туризм, ремесла, культурні проекти, а не просто говорили про те, що у нас є", - розповіла Галина Семенець, експерт проекту "Інтегрований розвиток міст України".

Крім того, на одній із панелей робочої групи обговорити реалізацію пілотного проекту, який готові профінансувати за кошт GIZ та міської ради. "Цей демо проект повинен стати прикладом інтегрованого планування проектів на майбутнє. Ми повинні навчитись враховувати думку експертів, громадян та зацікавлених сторін під час впровадження проектів", - наголосив Микола Костриця, директор департаменту економічного розвитку.

Марк Шваде презентував методику вибору проекту на реалізацію. Зокрема, для визначення найкращого проекту сформовано низку критеріїв: партисипація, вплив на екологію, розвиток території, фінансування, соціальний вплив проекту, економічний вплив проекту.

"Таким чином ми маємо сформувати аргументацію для громади чому обрали цей проект та чому його варто реалізувати. На цю ініціативу GIZ готове виділити 50 тисяч євро. Стільки ж має надати міська рада", - наголосив Марк Шваде, німецький експерт.

Реалізувати проект планується протягом наступного року.