Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Спростування інформації опублікованої на офіційному вебсайті газети «Урядовий кур'єр»

22.01.2020
Спростування інформації опублікованої  на офіційному вебсайті газети  «Урядовий кур'єр»

21 січня 2020 року на офіційному вебсайті газети Кабінету Міністрів України «Урядовий кур'єр» було опубліковано статтю під назвою «У Житомирі економлять на харчуванні дітей».

Вказана інформація є неповною та такою, що створює хибне уявлення у читачів, про ситуацію, яка склалася у Житомирі у зв’язку зі зростанням вартості харчування у житомирських школах.

Зокрема, хочемо звернути увагу, що автор матеріалу не звертався до уповноважених представників міської ради за коментарем та не врахував офіційну позицію органу місцевого самоврядування, раніше розміщену на сайті Житомирської міської ради.

Відповідно до постанови КМУ від 02.03.2016 № 207 «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру» «батьки або інші законні представники зобов’язані зареєструвати місце проживання новонародженої дитини протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження».

Протягом  2018-2019 року у м. Житомирі було зареєстровано більше 10 тисяч дітей та видано відповідні довідки встановленого зразка про реєстрацію місця проживання особи.

У грудні 2019 року виконавчим комітетом Житомирської міської ради було прийнято рішення від 17.12.2019 року №1368 «Про встановлення вартості харчування окремих категорій дітей за рахунок бюджетних асигнувань», яким збільшено вартість харчування у закладах дошкільної та загальної середньої освіти з метою забезпечення виконання натуральних норм харчування вихованців та учнів закладів освіти, оскільки відсоток виконання натуральних норм безпосередньо залежить від грошової норми.

Звертаємо увагу на той факт, що відповідно до статті 35 Закону України «Про дошкільну освіту» «батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у державному та комунальному закладі дошкільної освіти у розмірах, визначених органами місцевого самоврядування або відповідними органами управління».

Дітям пільгових організовується харчування виключно за кошти міського бюджету і у закладах дошкільної, і загальної середньої освіти.

Нагадуємо, що Законом України «Про освіту» не передбачено обов’язкове забезпечення безоплатним гарячим харчуванням учнів 1-4 класів, однак, усвідомлюючи важливість гарячого організованого харчування для дітей віком 6-10 років, було прийнято відповідне рішення: не зупиняти процес організованого харчування учнів 1-4 класів  і не організовувати його виключно за кошти батьків, а продовжити харчувати дану категорію дітей за співфінансуванням, враховуючи фактор реєстрації місця проживання.

З міського бюджету на забезпечення харчуванням у 2020 році виділено 68 млн. грн., із них 36 млн. грн. для закладів дошкільної освіти, 32 млн. грн. для закладів загальної середньої освіти.

Оскільки газета «Урядовий кур'єр» зокрема декларує всебічне висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування та, як і будь-який поважний засіб масової інформації, керується принципами журналістської етики, Житомирська міська рада направила  до редакції лист з проханням спростувати опубліковану недостовірну інформацію.

Дохідна частина бюджету Житомирської міської ОТГ наповнюється за рахунок податків і зборів, що сплачують юридичні та фізичні особи, які зареєстровані на території громади. Відповідно до вимог Бюджетного кодексу України видатки місцевого бюджету спрямовуються на фінансування програм та заходів затверджених відповідною радою.

А згідно Закону України «Про  місцеве самоврядування в Україні» місцеві ради та їх виконавчі органи самостійно розпоряджаються коштами відповідних місцевих бюджетів та визначають напрями їх використання на потреби територіальної громади.