Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Житомиряни поділилися досвідом під час Міжнародного кліматичного форуму

02.03.2020
Житомиряни поділилися досвідом  під час Міжнародного кліматичного форуму

Про необхідність напрацювання та реалізації спільного бачення у питанні зменшення негативного впливу на клімат та адаптації до кліматичних змін в Україні говорили під час Міжнародного кліматичного форуму у Києві.

Захід відбувся 27 лютого в приміщенні Верховної Ради України. У ньому взяли участь представники державних установ, органів місцевого самоврядування, міжнародних структур та громадських організацій.

Ініціаторка проведення Форуму, депутатка Житомирської міської ради Ірина Ярмоленко наголосила на пріоритетності теми кліматичних змін: «Питання збереження клімату стосуються кожного – це, відповідно, і молодь, і політики різних рівнів, і громадські організації. Усі зацікавлені в змінах, але дуже часто ми не знаємо правильних нструментів для досягнення реальних кроків, будучи непоінформованими щодо найкращих практик, щодо того, куди рухається світ, що вже зробили до тебе і що ти можеш робити».

Одним із завдань форуму було зібрати та передати уряду пропозиції, щодо зменшення викидів парникових газів, а також налагодити комунікацію між тими, хто причетний до вирішення проблеми.

 Сьогодні в Україні немає чіткого плану дій з адаптації до зміни клімату. Великі сподівання покладаються на органи місцевого самоврядування – адже вони є найближчими до населення і  можуть приймати рішення, які впливають на збереження клімату. 

«Зараз спільно з міжнародними партнерами ми працюємо надпроєктами розвитку в тому числі впроваджуємо заходи з енергоефективності та енергозбереження. Для нас також важливо зменшити рівень викидів CO2 у місті та зменшити негативний вплив на клімат. Завершена робота із переходу м. Житомира на LED-освітлення, продовжується термомодернізація об'єктів бюджетної сфери. Нами вже розроблено План дій сталого енергетичного розвитку, муніципальний енергетичний план, прийнято Концепцію інтегрованого розвитку міста, пріоритетів якої є екологічний напрямок «Зелене місто», - розповів  Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Щоб підтримати ініціативи активної молоді у рамках Форуму було запропоновано створити молодіжний комітет із питань збереження навколишнього середовища та боротьби зі змінами клімату.

«Такий комітет – це платформа, яка, на мою думку, могла б напрацьовувати різні ідеї щодо взаємодії з органами влади, з бізнесом, і стати майданчиком, де б усі ці сектори зустрічалися і проговорювали план дій – що ми можемо разом робити», - зауважив  голова Держагентства розвитку молоді та громадянського суспільства Олександр Ярема.

На завершення Форуму керівники Асоціації міст України та Коаліції столичних міст Америки підписали меморандум про співпрацю.

Генеральний секретар Коаліції столичних міст Америки Себастіан Наварро зазначив: «Найперше, ми хочемо допомогти українській Асоціації створити кліматичну мережу міст. А ще необхідно створити законодавчу підтримку цієї співпраці, щоб комфортно розвиватися на міжнародному рівні».

Кліматичний форум організували «Центр суспільних комунікацій» та «Українська кліматична мережа» у співпраці з Асоціацією міст України, ПРООН в Україні та «Європейською асамблеєю жінок-депутаток». Захід підтримали Комітет із питань екологічної політики та природокористування Верховної Ради, а також Представництво ЄС в Україні.