Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Досвід Житомира з питань гендерної політики представлено у посібнику, розробленому в рамках проєкту Ради Європи

06.07.2020
Досвід Житомира з питань гендерної політики  представлено у посібнику, розробленому в рамках проєкту Ради Європи

 «Запобігання та боротьба із сексизмом на місцевому рівні в Україні» - у посібнику  під такою назвою  презентовано досвід Житомира поряд з кращими українськими та європейськими практиками. Книга, що містить практичні рекомендації для представників  органів влади на місцевому та регіональному рівнях, розроблена  експертками з питань гендерної рівності Габріеллою Бардаль (Канада) та Наталією Чермошенцевою (Україна) під керівництвом Департаменту співпраці та зовнішніх зв’язків Секретаріату Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи.

«Ми шукали добрі європейські та українські практики, які б стали у нагоді нашим громадам, як-от приклад Житомирської міської ради, - зазначає авторка посібника Наталія Чермошенцева. – Тут  у формуванні культури гендерної рівності відчувається комплексний підхід, починаючи від роботи з даними, розподіленими за статтю, закінчуючи спеціальною програмою».

Авторка  відмічає: політична воля, наявність експерток та експертів в галузі, вміння практично застосовувати різні підходи -  це  і багато інших факторів є важливими  у формуванні культури поваги та рівності.

Наводимо дослівно з посібника: «Україна. «Ґендерний портрет Житомирської міської ради» у форматі інфографіки демонструє результати аналізу та даних диференційованих за статтю, як-от кількість жінок і чоловіків серед депутатів, керівників і заступників керівників відділів, спеціалістів у структурних підрозділах тощо, а також їхній вік і рівень освіти. Сторінка офіційного вебсайту Житомирської міської ради «Рівні можливості» містить ґендерну статистику, а також відповідне законодавство, інформацію про боротьбу з домашнім насильством, проєкти щодо ґендерної рівності та протидії дискримінації».

Посібник розроблений в рамках проєкту «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні», що впроваджується Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи в рамках Плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 роки.

У 2018 році Житомир став другим містом, яке приєдналося до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад. Впродовж двох років розроблено та прийнято міську програму, забезпечено навчання працівників виконавчих органів ради, систематично здійснюється збір гендерно розділеної статистики. Взявши на себе зобов’язання, місто поступово рухається до того, щоб стати територією рівних можливостей.