Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Як уберегти дитину від небезпеки сонячних променів

10.07.2020
Як уберегти дитину від небезпеки  сонячних променів

Активне сонце окрім позитивного впливу несе ще і шкоду. Неправильне поводження у спеку може спричинити як у дитини, так і у дорослого, тепловий удар. Уникнути теплового ураження у дитини допоможе виконання простих порад, які доречі, актуальні і для дорослих.

☀Виходячи на вулицю в спекотний літній день, обов'язково надягайте малюкові світлу панамку і легкий одяг з натуральних тканин. Утримуйтеся від перебування в жарку пору доби під прямими сонячним променями з дітьми молодше одного року.

☀Пам'ятайте, що діти зі світлою шкірою мають більше шансів отримати сонячні опіки шкіри та очей, ніж смагляві. Уникайте перебування на сонці в жарку пору року в період з 10 до 15 години. Навіть у хмарні дні ультрафіолетові промені сонця потрапляють на оголену шкіру і можуть пошкодити її.

☀За 20-30 хвилин до прогулянки нанесіть на відкриті ділянки шкіри дитини сонцезахисний крем з фактором захисту не менше 25-30 одиниць. Не забувайте наносити крем повторно - кожні 2 години перебування на вулиці і, додатково, після купання.

☀Навчіть дитину користуватися сонцезахисними засобами: головні убори, сонцезахисні окуляри, майки (особливо на пляжі). Дітям потрібно носити не іграшкові, а нормальні окуляри з фільтрами з трайвекса або полікарбонату, що повністю блокують сонячні ультрафіолетові промені діапазонів А і В.

☀Не забувайте, що перші сонячні ванни Вашої дитини не повинні перевищувати 5-6 хвилин, а після утворення засмаги - 8-10 хвилин.

☀Приймайте сонячні ванни (загорайте) з дитиною не більше 2-3 разів на день, з перервами, під час яких дитина має знаходитися в тіні. По можливості, беріть з собою на пляж парасольку від сонця. Для попередження перегрівання, частіше пропонуйте маляті воду, протирайте вологою серветкою, рушником його обличчя і відкриті ділянки тіла.

 

За інформацією Житомирського центру первинної медичної допомоги