Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Кліматичні амбіції молоді на Майстерні міста Житомира 2020

25.09.2020
Кліматичні амбіції молоді на Майстерні міста Житомира 2020

З 21 по 25 вересня в рамках Майстерні міста Житомира 2020 на факультетах Житомирського державного університету студенти провели ряд тематичних екозаходів: брейнринг, брейнштормінг та гру «Кліматичний колаж». Метою цих заходів є привернення уваги молоді та громадськості до проблем зміни клімату та екології, а також пошук рішень щодо покращення екології в містах та міських агломераціях.

Координаторка ініціативи «Посли Європейської молоді в Україні» Лілія Антонюк мотивувала молодь до активних дій та розповіла, як житомиряни до 26 років можуть представляти Україну та потреби молоді на різних світових заходах.

Посол європейської молоді Анна Довга, яка приїхала з Харкова, порадила організовувати побільше командних проєктів, і розповіла про рух Fridays for Future, де вона активно діє в рідному місті й запрошує житомирян підтримувати акції щодо захисту клімату.

В рамках ініціативи учасники напрацювали рекомендації для виконавчих органів Житомирської міської ради. На думку студентів ці заходи дозволять зменшити антропогенний вплив міста на навколишнє середовище та місцеву екологію:

  1. Екоосвіта (навчання дітей, починаючи з дошкільних навчальних закладів, проведення екотренінгів для мешканців та працівників комунальних служб).
  2. Пропагування, стимулювання та виховання екологічної та енергоефективної поведінки мешканців: використання екологічних матеріалів (екоодяг, засоби гігієни, екошкіра, збільшення рослинної їжі в раціоні, використання екоторб), повторне використання речей (повторне, багаторазове, раціональне, стале поводження з відходами, давати одягу та іграшкам «друге життя») тощо.
  3. Розвиток велосипедної інфраструктури та сталої мобільності.
  4. Контроль та економія ресурсів (контроль за споживання енергоресурсів в бюджетній та комунальній сфері міста, стимулювання впровадження енергоефективних та екологічно-дружніх заходів місцевими суб’єктами господарювання).
  5. Будівництво сміттєпереробного та сортувального заводу (з дотриманням сучасних стандартів та норм екологічної безпеки).
  6. Облаштування майданчиків для сортування сміття.
  7. Стимулювання термореновації житлового фонду міста та будівництва нових багатоквартирних будинків за сучасними стандартами енергоефективності.
  8. Розвиток відновлюваних джерел енергії та перехід на 100% відновлюваних джерел енергії в місті.
  9. Озеленення території міста (збереження та збільшення площ зелених насаджень в межах міста, розвиток вертикального озеленення).