Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Депутати відпрацювали у гуманітарній та бюджетній комісіях

21.01.2021
Депутати відпрацювали у гуманітарній та бюджетній комісіях

Сьогодні відбулось спільне засідання двох постійних депутатських комісій: з питань бюджету, економічного розвитку, комунальної власності, підприємництва, торгівлі та залучення інвестицій та  соціально-гуманітарних питань. Участь у засіданні взяли заступники міського голови.

Присутні депутати розглянули ряд питань, що стосувались комунальних закладів та установ Житомирської міської ради.

Першим питанням на розгляд депутатської комісії стала стратегія розвитку кінотеатру ім. І.Франка. Депутати заслухали Інну Сергійчук, заступницю директора КП «Об’єднана дирекція кінотеатрів міста» Житомирської міської ради щодо стратегії розвитку підприємства.

Вона зазначила, що 2020 рік був надзвичайно важкий, через пандемію, проте кінотеатру вдалось оптимізувати свою роботи й «вижити». «Ми проводили кіносеанси на подвір’ї кінотеатру, ми прикрасили наш двір, відкрили кафе. Плануємо у 2021 році розширити сферу послуг. Однією з них хочемо запровадити – проведення тихих сеансів для мам, ці сеанси дуже популярні за кордоном і ми хочемо запровадити їх у нас. Також у планах запровадити послугу «ключі від залу». Так, певні групи можуть за попереднім замовленням зняти в оренду зал на окремий сеанс, цю послугу зазвичай замовляють школи», - розповідала заступниця директора Інна Сергійчук.

Після значної дискусії серед депутатів, було прийнято рішення продумати бізнес-плани розвитку кінотеатру, запропонувати ідеї, що дозволять отримати прибуток і забезпечити культурний простір для житомирян, зокрема дітей.

Наступним питанням було діяльність комунального підприємства «Центр захисту тварин».

«Так ми розуміємо, що потрібно розвиватись, додавати до переліку платні послуги. Але все це потребує додаткових фінансових навантажень. Наразі ми можемо чітко сказати, що кількість безпритульних тварин у місті скоротилась, ми розвиваємо комерційні послуги, що наразі користуються популярністю, це готель для тварин та стерилізація домашніх улюбленців новітніми методами. Депутати вчора провели виїзне засідання комісії, де мали змогу ознайомитись з роботою центрую. Я вважаю, що схожі виїзні засідання потрібно проводити частіше, адже нові депутати мають змогу побачити, як ми працюємо, побачити нашу матеріально-технічну базу та умови утримання тварин, тощо. Дякую усім небайдужим  і волонтерам, і підприємцям, і депутатам, які постійно підтримують роботу центру. Сьогодні ми представляємо звіт за роки своєї роботи та план розвитку підприємства. Сподіваємось на підтримку», - зауважила керівник центру Олександра Мельник.

Так відповідно до вказаних показників чисельності безпритульних тварин по роках спостерігається наступна динаміка:

Показники

2017

рік

2018

рік

2019

рік

2020

рік

ВСЬОГО

Стерилізація собак

396

441

564

488

1889

Стерилізація кішок

294

380

669

798

2141

 

Також були надані інші послуги,  а саме:

Послуги

2017

рік

2018

рік

2019

рік

2020

рік

ВСЬОГО

Ревакцинація від сказу собак

-

20

290

312

622

Евтаназія тварин

2

3

8

9

22

Підбір трупів

301

264

263

117

945

Всього за період діяльності центру задля реєстрації вуличних собак методом чіпування, в рамках реалізації проєкту Бюджету участі було придбано 2500 чіпів. Станом на зараз прочіповано 2386 собак.

Також протягом періоду роботи центру було проведено чимало інформаційно-просвітницької роботи щодо гуманного поводження із тваринами за сприяння громадських організацій та спонсорів. А саме:

  • Захід з адопції тварин «Не купуй – візьми з вулиці!» у Гідропарку
  • Перша виставка безпородних собак на Михайлівській
  • Конкурс серед домашніх песиків «Модний Хвіст» у к-трі «Жовтень»
  • Перший забіг із собаками
  • Участь у міських заходах та проведення екскурсій для учнів освітніх закладів на підприємстві.

«Нажаль, 2020 році,  у зв’язку з пандемією, кількість заходів та акцій була обмежена, але сподіваємось, що цього року ми відновимо наші акції», - зауважила Олександра Мельник

Одним із напрямком діяльності центру є прилаштування вуличних тварин у сім’ї. Працівникам центру вдалось знайти нові родини для 223 бездомних тваринок.

З платних послуг, що надає центр це:

  1. діагностичні (огляд, аналіз крові загальний та біохімічний, мікроскопічне дослідження шкіри, аналіз сечі, виявлення бабезій у крові)
  2. терапевтичні (вакцинація, зняття зубного каменю, ін`єкції, крапельниці)
  3. хірургічні (обробки ран, видалення зубів, стерилізація, кастрація котів й собак, мастектомія, видалення новоутворень різної складності)
  4. готель для домашніх тварин

Всього надано – 10535. Центр також надає ветеринарні послуги для юридичних осіб та ОТГ з відлову, стерилізації та вакцинації від сказу вуличних тварин.
Всього - 1400 послуг.

Депутати заслухавши звіт роботи центру, стратегію розвитку та  рекомендували додати платні послуги та популяризувати вже існуючі. 

Також серед питань порядку денного були інформація щодо оптимізації роботи КЗ «Палац культури» Житомирської міської ради та інформація щодо оптимізації мережі бібліотек у м.Житомирі.