Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Депутати міської ради знайомилися зі специфікою роботи житомирського терцентру - закладу, який відіграє важливу роль у житті одиноких літніх людей та осіб з інвалідністю

02.02.2021
Депутати міської ради  знайомилися зі специфікою роботи житомирського  терцентру -  закладу, який відіграє  важливу роль у житті одиноких  літніх людей та осіб з інвалідністю

Людина в поважному віці особливо потребує моральної, матеріальної та соціальної підтримки, а тому турбота про таких людей є важливою та необхідною справою суспільства. Сьогодні депутати Житомирської міської ради знайомилися з роботою міського територіального центру соціального обслуговування, який опікується літніми людьми та повнолітніми особами з інвалідністю, особливо — самотніми.

На сьогодні під опікою центру знаходиться 6 тис. 200 громадян, а діяльність закладу забезпечують 204 працівники, робота яких потребує самовіддачі та душевної щедрості.

Тут люди отримують соціальні та медико-соціальні послуги, адресну натуральну та грошову допомогу, послуги соціальної реабілітації, безкоштовне гаряче харчування. Поза тим, наразі 1 тис. 800 одиноких людей, що залишилися без сторонньої допомоги та не виходять за межі своєї оселі, обслуговуються вдома, а допомогу їм надають 190 працівників соціальної сфери.

«Соцпрацівник зв’язує підопічного із зовнішнім світом: ходить до такої людини три рази на тиждень, допомагає з хатньою роботою, прибирає у квартирі, купує продукти, поповнює рахунок мобільного телефону, платить за квартиру, оформляє субсидію та матеріальну допомогу», - розповідає директорка департаменту соціальної політики міської ради Вікторія Краснопір про відділення соціальної допомоги вдома.

Підопічні Центру кажуть, що тут їхнє життя, заклад дає їм можливість не тільки отримати харчування та послуги, а й спілкування в колі друзів та реалізацію. Позаяк багато з тих, хто обслуговується в центрі, - це люди, які прагнуть активного життя. З вдячністю та особливою теплотою вони відгукуються про Анатолія Сахневича, який понад 24 роки працює директором закладу.

Важливо, що літніх людей тут об’єднують шляхом організації дозвілля, надання можливості приємного проведення часу, створення умов для спілкування, пробудження нових інтересів та адаптації до умов існуючого середовища. Так, 30 осіб постійно відвідує Університет третього віку, 20 людей - курси комп'ютерної грамотності, 40 - заняття з іноземних мов для початківців. В Центрі також діють хори та гуртки, проходять лекції та тренінги.

Департамент соціальної політики міської ради постійно вишукує можливості для покращення якості соціальних послуг та допомоги людям відповідної категорії, а для цього співпрацює з небайдужими людьми та благодійними організаціями. До слова, 11 тис. продуктових наборів надано підопічним Центру у період карантинних обмежень.

«Старого віку немає, - каже Вікторія Краснопір. - Є вік золотий та мудрий. Це вік, коли люди спроможні вчити, передавати свій досвід та мудрість».

Нагадаємо, у 2021 році придбано новий спеціально обладнаний автотранспорт для надання транспортних послуг особам з порушенням опорно-рухового апарату, який передано на баланс Житомирського міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).