Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Житомир отримав відзнаку «Краща ініціатива» всеукраїнського флешмобу #ЗмінююМісто

16.02.2021
Житомир отримав відзнаку «Краща ініціатива» всеукраїнського флешмобу #ЗмінююМісто

Успішний досвід співпраці влади з громадськістю  під час урбаністично-культурного фестивалю «Майстерня міста у Житомирі» було відзначено як «Краща ініціатива» Посольством Канади в Україні та Проєктом ПРОМІС в рамках всеукраїнського флешмобу #ЗмінююМісто.

«Флешмоб #ЗмінююМісто – онлайн-подорож містами України у пошуку творців місцевих змін, які цеглинка за цеглинкою будують добробут країни», - розповідають організатори. Фінальна конференція творців місцевих змін пройшла в форматі онлайн 10-11 лютого. У рамках онлайн-зустрічі учасники та учасниці обговорили важливі питання в таких сферах місцевого розвитку, як гендерна рівність, відкрите врядування,  а також залучення інвестицій та економічний розвиток громад тощо.

«Для Житомира є цінною можливість поділитися успішним кейсом співпраці влади з громадськістю, через поширення досвіду «Майстерні міста», як інструменту залучення громадян»,- відзначає Тетяна Зятікова, заступник директора департаменту економічного розвитку міської ради.

Завдяки активному залученню громади до обговорень було розроблено стратегічні документи, цілі та заходи, що є пріоритетними для розвитку громади.

 «Житомирська міська рада спільно з  житомирянами розробили Концепцію інтегрованого розвитку Житомира 2030 метою якого є забезпечення сталого розвитку міста на довгострокову перспективу. Зокрема, для  міста визначено 6 пріоритетних напрямків розвитку. Серед яких, «Ефективне місто»: розвиток конкурентної економіки; «Інноваційне місто»: розвиток інтелектуального капіталу; «Комфортне місто»: сучасна інфраструктура для проживання, ділових людей та відвідувачів міста; «Активне місто»: створення середовища для самореалізації та дозвілля; «Зелене місто»: дотримання принципів сталого розвитку; «Інклюзивне місто»: рівні умови доступу до соціальних благ, розвиток співпраці, відповідальне урядування та безпека, - розповідає перша заступниця міського голови Світлана Ольшанська. - Ще одним важливим стратегічним документом, який був розроблений під час проведення «Майстерня міста», є План сталої міської мобільності Житомира. Це  інструмент стратегічного планування розвитку транспортної системи та формування транспортної політики міста».

Головний спеціаліст департаменту економічного розвитку міської ради Валентина Седляр додає:. «Відзнака «Краща ініціатива» всеукраїнського флешмобу #ЗмінююМісто є спільною для всіх житомирян, які долучилися до реалізації урбаністично-культурного фестивалю «Майстерня міста» протягом 2016-2020 років».

Вперше у Житомирі урбаністично-культурний фестиваль «Майстерня міста» було проведено у 2016 році в рамках проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», що впроваджується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» у співпраці з Житомирською міською радою. Головна мета –  залучити місцевих жителів до процесів місцевого розвитку та створити умови для виявлення громадської ініціативи.

До слова, наразі триває прийом проєктних пропозицій на участь в урбаністично-культурному фестивалі «Майстерня міста Житомир 2021: ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ 6.0».

«Прийом заявок вже оголошено. Він триватиме до 08 березня. Заявки приймаються за шістьма пріоритетами визначеними Концепцією інтегровано розвитку Житомира до 2030 року»,  - запрошує житомирську громаду  долучитися до «Майстерні міста»  директор КУ «Агенція розвитку міста» Борис Пахолюк.

Детальніше про "Майстерню міста" читайте ТУТ.