Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Фахівці медичної галузі Житомирської області ділились досвідом надання послуг пацієнтам

21.04.2017
Фахівці медичної галузі Житомирської області ділились досвідом надання послуг пацієнтам

Фахівці медичної галузі Житомирської області ділились досвідом надання послуг пацієнтам

Сьогодні у Житомирі відбувся практикум із застосування законодавства «Медичні послуги в ОТГ. Формування медичної інфраструктури». Захід проведено в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Учасниками практикуму стали представники 13 об’єднаних територіальних громад області.

Заступник Житомирського міського голови Матвій Хренов презентував програму розвитку охорони здоров’я м. Житомира на 2016-2017 року, зупинившись на основних досягненнях та планах на найближчий рік.

«Для пацієнта лікарня починається із приймального відділення, тому перший проект нашої програми - «Невідкладна медична допомога». Мета якого - якісне обстеження пацієнта та скорочення часу його перебування (з 120 до 40 хвилин) у приймальному відділенні. Так, за кошти місцевого бюджету закуплено лікарські засоби та інші витратні матеріали. І медична допомога пацієнтам у приймальних відділеннях, травмпунктах, реанімаційних відділеннях (перша доба) надається безкоштовно. На 2017 рік на зазначену мету передбачено 9,4 млн грн. Придбано сучасне діагностичне та лабораторне обладнання для приймальних відділень міських лікарень на загальну суму 15,3 млн грн», - зауважив М. Хренов.

Також заступник голови поінформував, що у місті з метою забезпечення гідного догляду за невиліковними пацієнтами в термінальній стадії хвороби вже визначено місце розташування Хоспісу (пров. Енергетичний,3), розробляється проектно-кошторисна документація. Наприкінці 2016 року у Житомирі відкрито амбулаторію сімейного лікаря за адресою: вул. Корольова, 46, м. Житомир, нині завершуються роботи з реконструкції приміщень за адресою: вул. Героїв Десантників 23, під амбулаторію сімейного лікаря, виготовлено проектно-кошторисну документацію та розпочато реконструкцію приміщень за адресою: вул. Старочуднівська, 12/77. У міському бюджеті на 2017 рік передбачені видатки у сумі 1,29 млн грн. на дооснащення амбулаторій меблями, інвентарем тощо.

У планах на 2017 рік - подальший розвиток сімейної медицини, комп’ютеризація закладів охорони здоров’я, протидія поширенню онкологічних захворювань, малоінвазивна хірургія.

Головний лікар ЦМЛ №2 міста Житомира Віктор Павлусенко озвучив проблемні питання при формування медичної інфраструктури. Серед іншого, він виділив кадрову проблему. «Закупіть найдорожчу апаратуру, але медицини у селі не буде. Спершу створіть належні умови для фахівців», - радить колегам. До прикладу, називає село, де для сімейного лікаря біля будівлі амбулаторії дали квартиру, побудували гараж для службового авто та інше. Також рекомендував запровадити обов’язкове флюорографічне обстеження усіх мешканців громади та посилити роботу у напрямку профілактики онкологічних захворювань.

В.Павлусенко ділився досвідом надання медичних послуг у міському закладі мешканцям інших територіальних громад: «Конституція України гарантує кожному право на медичну допомогу. Тому не прийняти хворого з іншого міста, села, ми не можемо. Ми розробили бланк заяв для мешканців інших населених пунктів, що звертаються до нас у поліклініку і лікарню. Просимо внести одноразовий благодійний внесок. Так, проблема не вирішується глобально, але ми готові до госпітальних округів. Ми вже сьогодні знаємо, кого обслуговуємо, окрім житомирян».

Заступник головного лікаря по амбулаторно-поліклінічній роботі ЦМЛ №2 м.Житомира Людмила Бондаренко на прикладі міської поліклініки презентувала роботу первинної ланки в наданні медичних послуг, порядок акредитації та ліцензування медичних закладів.

Про реалії та особливості реформування первинної ланки медицини в розрізі ОТГ розповіла президент Асоціації сімейних лікарів в Житомирській області Вікторія Івчук.

Присутні підняли питання етики медичних працівників, переходу на госпітальні округи, типової угоди на надання медичних послуг, передачі майна, акредитації та ліцензування медичних закладів, розподіл медичної субвенції на первинну і вторинну ланки та інші.