Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Виявлення та попередження порушень трудового законодавства

20.10.2017
Виявлення  та попередження порушень трудового законодавства
18 жовтня 2017 рокувідбулося засідання колегії Управління Держпраці у Житомирській області за участю представника  департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської міської ради.
Чернегою Романом Тарасовичем,    головою Державної служби України з питань праці, наголошено, що одним із пріоритетних питань сьогодення, які потребують негайного вирішення є детінізація зайнятості населення та легалізація заробітної плати.
 
Департамент праці та соціального захисту населення Житомирської міської ради вкотре нагадуєщо для виявлення  та попередження порушень трудового законодавства в місті працює міська робоча група з питань детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення, яка створена на підставі рішення виконавчого комітету міської ради від 01.12.2011 № 704.
Щотижнево членами робочої групи проводяться обстеження суб’єктів господарювання, які здійснюють свою діяльність на території м. Житомира. Дані обстеження не є перевірками, адже при їх проведенні не складаються акти, приписи щодо усунення порушень законодавства, не застосовуються штрафні санкції. Під час виявлення порушення чинного законодавства в сфері зайнятості, а саме наявності неоформлених працівників, робочою групою складається лист-попередження, в якому рекомендується в термін три робочих дні письмово проінформувати департамент праці та соціального захисту населення міської ради про усунені порушення законодавства щодо легалізації найманої праці. Суб’єкти підприємницької діяльності, які не вживають заходів щодо укладення трудових договорів з працівниками згідно з листами-попередженнями, обстежуються повторно на предмет можливого ненадання інформації, а у випадку встановлення невжиття заходів, спрямованих на працевлаштування найманих працівників, матеріали направляються до управління Держпраці у Житомирській області для проведення перевірки.
З початку року проведено 868  обстежень, за результатами яких легалізовано працю 358 осіб.
 
Шановні керівники суб’єктів господарювання міста!
Департамент праці та соціального захисту населення Житомирської міської ради звертаємо Вашу увагу, що відповідно до статті 265 КЗпП передбачена відповідальність за порушення законодавства
про працю у вигляді штрафу в разі: фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків - у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення, що на даний час становить 96000 грн.
Шановні громадяни міста!
Соціальний захист сьогодні та пенсійне забезпечення в майбутньому залежить, перш за все, від Вашої свідомої громадянської позиції.
Заробітна плата офіційно працевлаштованого працівника, про яку щомісячно   та в повному обсязі звітує роботодавець і з якої здійснюється сплата єдиного внеску, забезпечує працівника повним соціальним захистом, гарантованим державою, а період роботи зараховується в повному обсязі для стажу, який буде разом із розміром заробітної плати  враховуватися при  нарахуванні пенсійної виплати.
 
 
Департамент праці та соціального захисту населення