Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

В міській аптеці №3 КП "Фармація" наявна вакцина для профілактики грипу

01.11.2017
В міській аптеці №3 КП

Щороку в осінньо-зимовий період реєструється зростання захворюваності респіраторно-вірусними інфекціями та грипом.

За інформацією Житомирського міськрайонного відділу ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» на 43 тижні епідеміологічного спостереження (19.10.17р. – 25.10.2017р.) епідемічна ситуація щодо грипу/ГРВІ серед населення міста Житомира задовільна.

Рівень захворюваності населення м. Житомира на 39% менше епідемічного порогу і становить 476,8 на 100 тис. нас. при епідемічному порозі – 785,1.

За тиждень у місті Житомирі на ГРВІ та грип захворіло 1279 мешканців (з них грипом - 0) проти 1175 чол. на минулому тижні – ріст на 95 випадків.

В медичні заклади м. Житомира на 43 тижні 2017 року госпіталізовано 80 захворілих на гострі респіраторні інфекції, з них 74 дитини та 6 дорослих.

Основним методом профілактики грипу/ГРВІ є вакцинація дозволеними до застосування вакцинами.

Згідно з інформацією комунального підприємства «Фармація» Житмоирської міської ради Аптека № 3 КП «Фармація», яка знаходиться за адресою: м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 47, проводить відпуск вакцини для профілактики грипу - ВАКСІГРИП спліт, суспензії для ін’єкцій по 0,5 мл №1, виробництва Санофі Пастер С.А., Франція, за ціною 181 грн. 60 коп. за одну дозу (1 упаковку).

 Контактний телефон аптеки 34-35-52.

Громадяни м. Житомира, які бажають провести щеплення за власні кошти,  зможуть купити вакцину у даній аптеці і в наявних в поліклініках кабінетах щеплень зробити вакцинацію (з метою дотримання «Холодового ланцюжка» імунізація вакцинами, які були придбані через аптечну мережу, буде здійснюватись тільки за наявності розрахункового документа, в якому зазначені дата та час відпуску вакцини).

Довідково

Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Тому перші ж симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги.

Грип — це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія, яка іноді може лише за 4-5 днів призвести до смерті хворого. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу.

Грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом — коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє. У зоні зараження перебувають усі в радіусі 2 метрів навколо хворого.

Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів — це, в середньому, 7 днів.

Вірус грипу небезпечний, але не всесильний, тому можна легко уникнути зараження гострими респіраторними інфекціями та гриппом в період сезонного підйому захворюваності та,  навіть, під час епідемії, якщо дотримуватись кількох простих речей:

Уникати скупчень людей — аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми, при тому що деякі з них є заразними навіть до появи очевидних симптомів. Особливо це актуально під час епідсезону підйому захворюваності ГРВІ та грипу - з листопада по лютий місяць, так як саме в цей час реєструється сезонне зростання захворюваності ГРВІ.

Користуватися одноразовими масками — щоб захистити себе чи оточуючих від зараження. Маскою повинна користуватися людина, яка доглядає за інфекційним хворим чи просто спілкується з ним, а  хвора людина повинна використовувати маску лише в одному випадку: якщо їй доводиться перебувати серед здорових людей, не захищених масками.

Маска ефективна, тільки якщо вона прикриває рот і ніс, її потрібно замінити, як тільки вона стане вологою чи забрудниться. Найкраще користуватися стандартними хірургічними масками, що мають вологостійку поверхню і довго залишаються ефективними. Використані маски ні в якому разі не можна розкладати по кишенях чи сумках — їх потрібно одразу викидати у смітник.

- Користуватися одноразовими паперовими серветками і рушниками — як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, а також при нежиті. Використані серветки необхідно одразу викидати у смітник, оскільки вони також можуть стати джерелом зараження. Багаторазові серветки та рушники, особливо у громадських місцях, суттєво підвищують ризик зараження і широкого розповсюдження інфекції. У таких умовах в якості одноразових серветок можна використовувати туалетний папір.

- Прикривати рот і ніс під час кашлю та чхання — аби запобігти розпорошенню інфікованих краплин слизу, які є джерелом зараження. Бажано робити це за допомогою одноразових серветок, які після використання одразу викидати у смітник. Якщо Ви прикрили рот руками, їх необхідно одразу вимити з милом чи обробити дезінфікуючим гелем, інакше усі ваші наступні дотики становитимуть небезпеку для інших.

Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання — як у помешканні, так і в робочих приміщеннях, щоб не залишати навколо себе живі віруси й бактерії, що можуть залишатися активними впродовж кількох годин після перебування у приміщенні хворої людини.

Повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми — для підвищення опірної здатності організму. Це збільшить шанси запобігти як зараженню, так і важким формам перебігу хвороби та її ускладненням.

Мати чисті руки — інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками. Тими ж руками ви тримаєте гроші чи тримаєтесь за поручні, де кілька годин зберігаються в активному стані віруси і бактерії, що залишились від дотиків рук інших людей. Тому необхідно часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту.