Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

День спільних дій в інтересах дітей відзначатимуть у Житомирі 16 листопада

15.11.2017
День спільних дій в інтересах дітей відзначатимуть у Житомирі  16 листопада

Таке рішення прийняли сьогодні, 15 листопада, члени виконавчого комітету міської ради. Директор Житомирського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольга Юрченко повідомила, що 16 листопада в Житомирському академічному українському музично-драматичному театрі імені І.Кочерги відбудеться інформаційно-просвітницький до Дня спільних дій в інтересах дітей. Організатори – Житомирський міський центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Управління культури Житомирської міської ради. У заході планується участь близько 650 дітей із батьками – діти із родин учасників АТО, діти із особливими потребами, діти із будинків сімейного типу тощо. Перед театральною виставою діти та батьки матимуть змогу стати учасниками різноманітних майстер-класів, соціального опитування. Дітей вітатимуть ростові ляльки, працюватимуть інформаційно-просвітницькі локації міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей, патрульної поліції та ДСНС. Захід триватиме з 14.00год. до 16.30год.  

Довідково: 20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея ООН проголосила Декларацію прав дитини, яка визначила основні життєві потреби дитини, її основні права, право національності та ім’я, право на освіту, заборону дитячої праці, право на гру та розвиток. 

Через 20 років, 20 листопада 1989 року, Генеральною Асамблеєю ООН була прийнята та відкрита для підписання, ратифікації та приєднання Конвенція ООН про права дитини – міжнародний документ, який вперше в історії людства визначив повний спектр прав дитини та правові стандарти в сфері захисту прав дитини. ЇЇ називають «Велика хартія вільностей для дітей», світовою конституцією прав дитини. У Конвенції викладено, які дії та як саме повинна здійснювати держава для забезпечення дотримання прав юних громадян. Конвенція базується на чотирьох основних принципах: першочерговість інтересів дитини; забезпечення повноцінного життя та розвитку; залучення до громадського життя; відсутність дискримінації. Конвенцію було підписано 195 країнами світу.