Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Шлях до енергоефективності ОСББ

16.11.2017
Шлях до енергоефективності ОСББ

Це питання вивчають сьогодні, 16 листопада, у Житомирському ВПУ «Центр розвитку місцевого самоврядування» голови ОСББ м. Житомира, які взяли участь у триденному семінарі «Управління житловою нерухомістю».

Нагадаємо, організатори семінару – Житомирська міська рада, ЛГО «Центр досліджень місцевого самоврядування», Курси підвищення кваліфікації працівників ЖКГ при НУ «Львівська Політехніка», Ресурсний центр для розвитку ОСББ (Львівська міська рада).

Шлях до енергоефективності ОСББ учасники семінару вивчають разом із:

  • Оксаною Рафальською, експертом програми IFS «Енергоефективність в житловому секторі України»,
  • Олександром Шаринським, представником департаменту економічного розвитку Житомирської міської ради;
  • Вікторією Дмитрієвою, представником ПАТ «Укргазбанк»;
  • Людмилою Галліною, головою ОСББ «Київська 52»;
  • Олександром Гончаруком, представником департаменту економічного розвитку Житомирської міської ради;
  • Дмитром Бойком, представником ТОВ «Мегабуд».

Аналізуючи динаміку попиту на державну підтримку з боку ОСББ/ЖБК, Оксана Рафальська зазначила, що в Україні спостерігається тенденція щодо збільшення фінансування «теплих кредитів», заходів з енергоефективності. Стрімкий ріст розпочався наприкінці 2016 – у 2017 році. Якщо в 2015 році фінансова підтримка становили близько 16,5 млн. грн., то в 2016 році – 70 млн. грн., а в 2017 – це вже близько 200 млн. грн.. 

Експерт програми IFS «Енергоефективність в житловому секторі України» наголосила, щодо учасники програми позитивно оцінили її. А саме: 100% опитаних ОСББ/ЖБК відчули позитивні зміни після реалізації енергоефективних заходів; 70% - досягли економії; 81% - відчули підвищення комфорту житла. Енергоефективні заходи, впроваджені ОСББ, були спрямовані на: модернізацію систем освітлення; термо- та тепло-ізоляцію тощо. Але найбільше – на заміну вікон в під’їздах.

«Гарна новина в тому, що в бюджетах кошти закладені і на «теплі кредити» і на Фонд енергоефективності. На наступний рік фінансування буде», - наголосила Оксана Рафальська.

Презентуючи міську програму фінансової підтримки щодо реалізації енергоефективних заходів, Олександр Шаринський, представник департаменту економічного розвитку Житомирської міської ради зазначив:

«Програма покликана скоротити баланс споживання традиційних видів палива до нуля. За рахунок чого це робиться? Проводяться заходи з термомодернізації будинку, комплексного утеплення. Учасники програми – це ОСББ та ЖБК, які можуть взяти кредит на проведення заходів з термомодернізації. З міського бюджету на їх вибір їм буде компенсовано або 30% тіла кредиту або відсотки за користування кредитом. Разом з цим по обласній програмі може бути відшкодовано до 10% ,  з державної програми від 40 до 70 % на зазначені заходи. Чому від 40 до 70%, тому що відсотки залежать від кількості субсидіантів, які проживають, якщо їх більше, то і сума відшкодування буде більше. Сукупно отримується близько 80-85% відшкодування тіла кредиту по всім трьом програмам. Щоб стати учасником програми, потрібно провести збори мешканців, переконати їх долучитися до зазначеної програми, щоб 2/3 мешканців (66-67%) проголосували за участь у програмі. Співпрацюємо в даній програмі з державними банками – «Укргазбанк», «ПриватБанк», «Ощадбанк», «Укрексімбанк».