Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Інтерактивний форум «Толерантність у сфері туризму» у Житомирі

17.11.2017
Інтерактивний форум «Толерантність у сфері туризму» у Житомирі
16 листопада в Домі української культури у Житомирі відбувся інтерактивний форум «Толерантність у сфері туризму». Захід організовано управлінням культури міської ради з нагоди Міжнародного дня толерантності.
 
 «Толерантність у туризмі  є досить цікавою та багатогранною темою. Ми працюємо за такою формою роботи як методика «світового кафе». Для обговорення цієї теми зібрано експертне середовище людей, які є фахівцями кожен у своїй галузі. Вони самі можуть навчити один одного набагато більшому ніж будь-хто інший, коли діляться досвідом та розповідають про проблеми, з якими стикаються. Саме у дискусії кожен з присутніх зможе знайти вирішення піднятих питань. Методика допомагає створити комунікаційний простір, де всі учасники зможуть поспілкуватися один з одним. Крім того, вони працюють в кількох групах. Результатом їх роботи стануть ідеї з вирішення наявних у різних сферах життя міста проблем», - розповідає  модератор форуму Інна Палько,  голова ГО «Інтитут креативних інновацій», викладач Житомирського державного університету імені І. Франка.
 
Під час бесіди у формі «кав’ярні» представники громадських організацій, національно-культурних товариств, установ соціального захисту та фахівці сфери культури і туризму обговорили  різні аспекти толерантності у туризмі, зокрема: порушили питання забезпечення доступності до закладів соціальної, культурної сфер, а також  закладів сфери послуг,  створення у місті відповідної інфраструктури, толерантність та створення умов для життя та подорожей людей з особливими потребами, дітей та їх батьків, та ін.
 
«Інколи люди ототожнюють поняття «толерантності» з поняттям «байдужості». Це є неправильно не тільки для туризму, а й для нашого життя загалом. Якщо говорити про туризм - інфраструктурно українські міста не є гостинними для туристів. Вони не є зручними для туриста. Туризм також не має бути «байдужим» – він повинен бути «емоційним».  Це необхідно для того, аби привернути увагу туристів, – зазначив заступник міського голови Матвій Хренов. - Для того, аби до міста приїхали має бути причина. На даний момент Житомир може мало чим похизуватись. А те, що можна продемонструвати є або мало репрезентативним, або недоступним чи маловідомим. Сподіваюсь, що напрацьовані вами ідеї стануть основою для проектів соціальної дії, що будуть реалізовуватися у міських цільових програмах. Це стане стартом для розвитку туризму у Житомирі».
 
Нагадаємо, що у Житомирі діє проект «Інтегрований розвиток міст в Україні», основним завданням якого є стратегічне планування розвитку Житомира до 2030 року. Вже визначено 6 пріоритетів розвитку, а саме: Ефективне місто, Інноваційне місто, Комфортне місто, Активне місто, Зелене місто та Інклюзивне місто.
 
Довідково:
16 листопада — Міжнародний день толерантності.  Міжнародний день толерантності був оголошений ЮНЕСКО в листопаді 1995 року.
У 1996 році Генеральна Асамблея ООН запропонувала державам-членам щорічно 16 листопада відзначати Міжнародний день терпимості, приурочивши до нього відповідні заходи, орієнтовані як на навчальні заклади, так і на широку громадськість.