Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі презентували документальний фільм «Будинок «Слово» Тараса Томенка

24.11.2017
У Житомирі презентували документальний фільм «Будинок «Слово» Тараса Томенка
У кінотеатрі "Україна" 24 листопада відбувся перший у Житомирі показ документального фільму «Будинок «Слово» Тараса Томенка. Світова прем'єра «Будинку «Слово» пройшла в рамках 33-го Варшавського кінофестивалю, де стрічка була представлена в конкурсній програмі і претендувала на звання  найкращого документального фільму. Режисер Тарас Томенко є переможцем секції «Панорама» фестивалю Берлінале  2001 року та учасником найпрестижніших європейських кінофорумів  у Каннах, Карлових Варах і Салоніках.
 
Кінофільм розповідає історію харківського будинку, до якого 1929-го року поселили цвіт української інтелігенції. У 66 квартирах будинку жили найвідоміші митці, які наразі є класиками. Серед них – Микола Хвильовий, Майк Йогансен, Павло Тичина, Наталя Ужвій, Володимир Сосюра, Остап Вишня, Олесь Курбас, Михайло Яловий, Іван Багряний та інші. Вони увійдуть в історію як представники «Розстріляного відродження». Спеціально зібрану в одному місці інтелігенцію репресують і знищують. Фільм являє собою поєднання архівних фото і відео з прямою мовою героїв, начитаною сучасними українськими акторами.
 
Привітав глядачів кінострічки Житомирський міський голова Сергій Сухомлин:
 
"Дякую організаторам за можливість житомирянам переглянути документальне кіно про трагічні сторінки історії України. Окрема подяка режисеру фільму Тарасу Томенку. Митців періоду Розстріляного відродження актуально читати сьогодні, в часи незалежної Української держави. Їх твори вчать нас цінувати свободу думок та можливість гордо називати себе українцем, - зазначив Сергій Сухомлин. 
 
Фільм було створено компанією Fresh Production Group за підтримки Держкіно України. Дистриб'ютор в Україні - компанія «Артхаус Трафік».
 
Розстріляне відродження (також Червоний ренесанс) - духовно-культурне та літературно-мистецьке покоління 20-х рр. XX ст. в Україні, яке дало високохудожні твори у галузі літератури, філософії, живопису, музики, театру, і яке було знищене сталінським режимом.